Hasan AKPINAR

Hasan AKPINAR

Boğazdan yükselen ışık

Farsçada ışık anlamına gelen Çırağan’da hafta sonu da Gaziantep ışık saçtı.

İstanbul Boğazının en görkemli yapısı olan Çırağan Sarayı, Gaziantep mutfağının UNESCO tarafından yaratıcı şehirler ağına dahil edilmesi nedeniyle düzenlenen muhteşem bir organizasyona ev sahipliği yaptı.

 

Peki neden Gaziantep’te değil de İstanbul’da? Cevabı çok basit:

 

Çok sayıda sanatçıyı, dev medya gruplarının patronlarını ve üst düzey yöneticilerini, Türkiye’nin ünlü işadamlarını, çok sayıda siyasetçiyi, yerli yabancı ünlü gurmeleri yani Gaziantep’in bu işten fayda çıkarmasına katkı sağlayacak 800 ismi aynı anda Gaziantep’te toplamak mümkün değildi.
Bu toplantı Gaziantep’te yapılsa üst düzey davetlilerin yarısından fazlasının katılamadığı için gönderdiği mazeret ve kutlama telgrafını okurduk.

 

Muhteşem organizasyonu, harika görsel şovu geçtim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sadece Gaziantep’in konuşulduğu  bir organizasyonda 3 saat boyunca kalmasını sağlamak bile davetin ev sahibi olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Valiliğinin büyük bir başarısıdır.

 

Çok sayıda televizyonun canlı yayınladığı, haber bültenlerinde dakikalarca yer bulan bu organizasyon, terör şehri olarak gösterilemeye çalışılan Gaziantep için son derece önemliydi.
Gecenin ardından ortak kanı Başkan Fatma Şahin ve Vali Ali Yerlikaya’nın bugüne kadar yapılmamış büyüklükte bir tanıtıma imza attığı ve bu organizasyondan alınlarının akıyla çıkmış olmalarıydı.
Bizde de düşen başta Başkan Şahin ve Vali Yerlikaya ile her iki kurumun organizasyonda görev alan perde arkasındaki çalışanlarını tebrik etmektir. En güzelini de Bülent Serttaş söylemiş.  “Bu yola baş koyan kadınından aşçısına, kebapçısından baklavacısına, belediye çalışanından valilik çalışanına

ALLAH RAZI OLSUN

 

 

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz