Yalçın Bozdemir

Yalçın Bozdemir

Biraz saygı lütfen!

Türkiye Cumhuriyeti olarak bir seçimi daha geride bıraktık. Bizlerde üzerimize düşen vatandaşlık görevini yerine getirdik. Herkes istediği adayı ve partiyi destekledi. Cumhurbaşkanı ve milletvekilleri belli oldu. Ama bir türlü bu seçim muhabbetlerini geride bırakamadık.

Arkadaşım,kardeşim her şey belli oldu zaten. Bu dakikadan sonra hala seçim muhabbeti yapmanın, takım tutar gibi parti tutmanın ne anlamı var? Sana ne yarar sağlayacak?

Sen ister beğenirsin,ister beğenmezsin ama ortada var olan bir gerçek var. Meclis yeniden kuruldu. Ülkemizin başkanı sayın Recep Tayip Erdoğan oldu.Milletvekilleri seçildi. Ülkemiz için hayırlı uğurlu olsun.

Hangi partiden olursan ol, bunu diyebiliyorsan ne mutlu sana be kardeşim.Ama görüyoruz ki bazılarımız bunu bir türlü kabullenmiyor.

Haklısın,herkes desteklediği parti ve kişilerin kazanmasını ister.Bu onun en doğal hakkıdır. Her bireyin düşünce özgürlüğü vardır. Kendini ifade etme özgürlüğü vardır. Ama bu çevrendeki insanları, yakınlarını kırıp dökeceğin anlamına da gelmiyor. Onlarla tartışıp, onları kırma hakkını sana vermiyor.

Seçimler gelip geçer. Ama kalbini kırdığın insan bir geçerse bir daha geri gelmeyebilir. O yüzden seviyeli tartışamıyorsan, sakın ola başkalarıyla tartışmaya girme. Sağlam dostluklar, arkadaşlıklar kolay kazanılmıyor. Bence kazandığın insanları da kolay kolay kaybetmeyi göze alma. Seçimler o insanları sana yeniden kazandırmayabilir.

Hepimiz hata yapabiliriz, ama yaptığımız hataların üzerinde biraz düşünelim lütfen. Bu hatalardan ders çıkarmaya gayret edelim.

Herkes istediği partiyi desteklesin. Herkes özgürce düşüncelerini dile getirsin. Ama yeter ki birbirimiz içinde ayrıma varacağımız tartışmalara girmeyelim. Hepimiz kendimize doğru geleni yapalım, ama lütfen başkalarının tercihlerine de biraz saygı duyalım.

Bizler bir bütünün parçalarıyız. Bir parçamız eksilirse geri kalanımız yarım kalır...

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz