Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK

Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK

BİR ZAMANLAR ‘ANDIMIZ’ OKUNURDU

Salgın sebebiyleSokağa çıkma yasağı sırasında evde dosyalarımı karıştırırken aşağıdaki notu buldum. Kim yazmış bilmiyorum. Ben, bunu alıp wpatsupp grubuarkadaşlarıma ilettim ve bu konuda ‘ne dersiniz?’ diye sordum. Gelen cevapların bir kısmını sizlerle paylaşıyorum:

Not şöyleydi:

Bizim zamanımızda yağmurda, çamurda, karda, kışta "Andımız" okunurdu. Darbe yapanlar, bankaları hortumlayanlar, PKK bildirisine imza atan akademisyenler,her evden HDPKK'ya oy verenler, bu ülkeyi IMF muhtaç edenler, Türkiye'yi dışarıya şikâyet edenler var ya…

Onlar da okullarda; "Türküm, doğruyum, çalışkanım.Yasam, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, Yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir. Ülküm yükselmek, ileri gitmektir. Varlığım Türk varlığına armağan olsun" Diyerek Andımız’ı okumuşlardı.

Bizim zamanımızda Andımız okunurdu! Pekii, bunca şerefsiznerede büyüdü?

Sonra da sordum: Bir fikriniz var mı?

- Andımız’ın metninin yazan kim biliyor musunuz? Rivayete göre, kendisi Türk olmayan biri, Reşit Galip… Ankara İstiklal Mahkemesi üyesi idi… Ayrıca ‘Türkçe Ezan’zulmünün mimarlarındandı. Rejimin Müslümanlara dayattığı 'Öğrenci Andı'nı yazan ve kafatası ölçmesiyle tanınan Reşit Galip'in, ‘Yahudi Dönmesi’ olduğu çok çeşitli kaynaklardaiddia edilirken, “Evrensel Yahudi Birliği Okulu”ndanmezun olduğu bilinmektedir. İzmir’deki St. Jean BabtisteKolleji’nde okuduğu da mevcut bilgiler arasındadır. Hep kafama takılmıştır; bu ‘Türklük işlerini bizim Türklere, Yahudilerin öğretmesinde bir anormallik ve gariplik yok mudur? ‘Munis Tekinalp takma adlı Moiz Kohen isimli Yahudi de, ilk ‘Türk Milliyetçiliği’ kitabını yazmıştı. Hâlbuki bunlar, ‘Yahudi Milliyetçiliğini yazmalı değiller miydi? Daha samimi olmazlar mıydı?

- Allah Allah… Adam etnik olarak ‘Türk’ değilse, nasıl oluyor da Türk’e övgüler diziyor? Anlayan var mı?Şerefsizler var ya… Biz, andımızı okurken, onlar hep sessiz kalmışlardı.

- Bilmiyorsunuz galiba… ‘İsim ve soy isim kanunu boşunamı çıktı sanıyorsunuz?

- Bizi, nefsimize hoş gelen bu ninnilerle uyutup devletidansöz gibi soydular. Din ve ahlâk diye, ağlayınca; “siz Avrupa olacaksınız” dediler. “Avrupa'da ne dini yaşam var,ne de Ahlâk... Ensest ilişkiler İskandinav ülkelerinde, Danimarka’da, Hollanda’da var Yaşam hürriyeti sınırsız… Ağlamayı bırakın da Andımız’ı okumaya devam edin”… Bu zamana kadar böyle geldi. Bu saatten sonra böyle gitmeyecek. Yüz senelik dinozorların bizleri yatırdıkları kış uykusu bitti Elhamdülillah.

-Gülmek içimden geldi. Çünkü bu tür ikiyüzlü münafıklar,her zaman mevcut olup, sinsi olarak çalışmalarını içerden yaptıkları unutulmamalarıdır.

- ‘Gerçeğin üzerini örtmek için okutuyorlar andımız denen palavrayı… Kamuflaj…

- Bunu yapan hainler ve münafıklar, maalesef aramızda büyüdüler, hepimizi de aldattılar.

- Efendim, bunların tek görevleri, halifeliğin yeniden ikame edilmemesidir. Çünkü Halifelik yeniden ikame edilirse,insanlık aya kalkar ve şu anda ekonomiyi ellerinde tutan ve dünyayı yönetip sömürenlerin sonu olur. İnsanlığın aya kalkması için tek çözüm lağv edilmiş hilafeti, yeniden ikame etmekten geçer.

- Hep içimizde büyüdü bunlar… Hep bizimle büyüdü, hep bizi aldata, aldata büyüdüler

- Demek ki ters tepmiş. Bu andımızda okuduklarının tam tersini yapıyorlar. Demek ki andımız bir işe yaramamış ve işe yaramayan bir şeyin kaldırılmasının da bir mahsuru yok…

- Ben de devam edeyim bari: ‘Türküm’, diyeceksin, ABDile fingirdeşeceksin. ‘Türküm’, diyeceksin, LGBTye yol vereceksin. ‘Türküm’, diyeceksin, Parti binaların tecavüz evi haline gelecek… Türküm diyeceksin, yalan makinası olacaksın. ‘Türküm diyeceksin, teröre destek vereceksin. Senin amacın ‘Türklüğü itibarsızlaşmaktan başka nedir? ‘Türklük, sizin gibilere kaldıysa yandık. Sizler var ya… ‘Türk kelimesini, ağzınıza bile almayın yeter. Senin nerenTürk be KaHPe?

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz