Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

BİR ZAFER DE ESKİŞEHİR'DE

Hikmet hocanın göreve gelmesiyle Gaziantepspor nakus kaderine dur dedi. Üst üste beş maç kazandı. Bu takıma bir şımarıklık getirdi mi sorusunun cevabı ESKİŞEHİR’DE olmalıydı. Bu soru için Gençlik 27 ile Eskişehir yollarına düştüm. Baharın güzelliği içerisinde bir seyahatle Eskişehir’e geldim. Biraz şehri gezdikten sonra stadyuma geldim. Hikmet Hoca cezası biten BİNYA’YI Elyasa-Dany şirketinin önüne Yasin’in yanına monte etmiş. Savunmayı garantiye almıştı. Serdar ve Şenol kanatların sigortasıydı. Ev sahibi oyuna hızlı başladı. Santos’un falsolu vuruşu auta giderken, yürekleri hoplattı. Orta alanda topa sahip olmadaki başarımızı topu ileriye taşımada beceremedik. Bülent ve Veysel kalemizde iki net pozisyon ürettiler. Şanslıydık. İlk yarı Muhammet-Sapara’dan atak çıkartamadık. Sessizliğimizi bozamadık. Savunmada kaldık. İlk yarı gol yoktu. 0-0
İkinci yarıya Turgut’un yerine Cenk’i alarak başladık. Her iki takımda hızlı başladılar. Cömertlikte de aynı hüneri gösterdiler. Önce Popov sonrada Burhan kaçırdı. Ama cesaretini sürdüren Gaziantep oldu. Popov, kaleci İveşa’ın başına bela olmaya başladı. Olivera’nın frikiğinin ardından gelişen atağımızda Cenk’in pasıyla buluşan Sapara fileleri havalandırdı.1-0 öne geçtik.
Önce Koray sonrada Yasin’in ikinci sarı karttan KIRMIZI kartla oyun dışı kalmaları oyuna heyecan getirdi. Zevkli bir 25 dakikaya tanık olduk. Top, bir o kalede bir bu kalede mekik dokumaya başladı. Eskişehir baskıyı artırdı. Kamanan ve Dede mutlak pozisyonları harcadılar. Bu pozisyonlara Cenk de eşlik etti. Mutlak iki golü inanılmaz bir şekilde kaçırdı. Uzatma dakikalarında köşe atışından gelen topla buluşan SERDAR, son haftalardaki usta oyununu golle süsledi. Batuhan’ın şutunu defansımız çeldi. Maçta 2-0 galibiyetle bitti,
Sonuçta Hikmet hoca ve ekibinin aşısı tuttu. Takım içerde ve dışarıda her sonuçta her koşulda takım hüviyetinden uzaklaşamadan oynamayı başarmaya başladı. Elbette ki Yasin’in atılmasını istemezdik. Ama her programda söyledim. Topu oyunda tutmak diye bir zorunluluğumuz yok. At TAÇA, AT KORNERE. Al pozisyonunu Seni tutan mı var. Neden kart görüyorsun.
Bu galibiyetle ilk yarının rövanşını aldık. Takımın ayakları yere sağlam basıyor. Pozisyonlar verdik. Sıkıntılar yaşadık. Ama kazanmayı öğrendik. Teşekkürler futbolcu kardeşlerim. Teşekkürler Hikmet hoca ve ekibi. Sağolun GENÇLİK 27 AYAKLARINIZA, BOĞAZLARINIZA SAĞLIK. GALİBİYET KUTLU OLSUN.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz