Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

BİR TESELLİ VER

Saygıdeğer sanatçı Orhan Gencebay, başlığımın satırlarına anlam yükleyen saygın sanatçılardan biridir. Şarkının ana fikri çekilen acılar nedeniyle, yaratandan teselli talebidir. Buradan hareketle Gaziantepspor yeni sezona iyi başlamadı. Avrupa’dan silindikten sonra ligde alınan 4 mağlubiyet arkasından Tolunay hocanın gönderilmesi. Boşlukta kalan takımın başına Milli Takımlardan Abdullah Ercan'ın göreve getirilmesi. İlk sınavımız da sahada 9 kişi kalan Beşiktaş karşısında alınan tek puan "tesellimiz"oluyordu. Milli maçlar nedeniyle lige verilen ara takıma ilaç olur diye düşündüm. Bu amaçla Sivas maçını hasretle bekledim. Cumartesi saat 19.00 da oynanan karşılaşmada gol sesi çıkmadı. Wagner'in penaltı kaçırdığı maçta tek puanla yetindik. Yine tek tesellimiz alınan bu puan oldu. Gaziantepspor makinesi ne yazık ki bujisi çalışmayan bir motor gibi tekliyor. Sayın Başkan ve Hocamız, taraftarlardan devre arasına kadar SABIR ETMELERİNİ istiyor. Elbette ki insanlar sabırlı olmalı. Fakat sabrın sonu da selamet olmalıdır. Selamet olacağı konusunda kuşkularım var. Sabırlı olalım düzeleceğiz. Elbette ki gönlümüz takımın düzelmesinden yana. Takım da görülmeyen yada görülmek istenmeyen bir olgu var. Gaziantepspor takımın da DUYARSIZLIK YAŞANIYOR. Futbolcularımız sahada giydikleri formanın hakkını yeterince vermiyorlar. Kendilerine göre profesyonelce oynuyorlar. Takımın aldığı sonuçlar, sanki bizim futbolcuları ilgilendirmiyor. Takım ne sonuç alırsa alsın, biz profesyoneliz. Duygusal değiliz, işimize bakarız. Fakat transfer ücretlerimizi zamanında alırız. Alamazsak da kulübü dava ederiz. Şimdilik kafaların bu yönde olduğunu görüyoruz. Bu yörede bir söylem vardır. ALMADAN VERMEK CENABI ALLAHA MAHSUSTUR. Futbolcularımız, oynasınlar, sahada mücadeleyi hakkınca yapsınlar. Transfer ücretlerini de alsınlar. SORUMLULUK TAŞISINLAR. Ne yazık ki şimdiye kadar geçen süreçte sorumluluk mekanizmasının çalıştığını göremedim. Sivas ta alınan tek puanı olumlu bulurken, kayıp edilenler için ise yine bir teselli ver diye mırıldanıyoruz.
Devre arasında takımı yukarıya taşıyacak transferler yapmayı düşünüyoruz diyen başkanımız, yüreklere su serpilse de, şüpheli konular var.
Atı alan, Üsküdarı geçerse, yapılacak transferlerin anlamı kalmayabilir.
Kulüplerin gelir düzeyi iyi iken, hiçbir takım iyi, kaliteli ve iş bitiren futbolcusunu rakibine satmaz.
Yabancı transferine yöneldiğimizde ise MENEJERLERE teslim olma olgusu gündeme gelebilir.
Bunları göz önüne aldığımızda, ABDULLAH HOCA VE EKİBİNE çok büyük iş düşüyor. Takım da ki yedek oyuncularımız da dahil olmak üzere, tüm futbolcuların motivasyonunu yüksek tutmak zorundadır. Alabileceği maksimum verimi almaya çalışmalıdır. Takımın Tolunay hoca ile yaşadığı sorunlara bir SÜNGER ÇEKİLEREK; Tüm futbolcularımız için BEYAZ BİR SAYFA açılmalıdır. Gelinen bu noktada SUÇLU ARAMANIN kimseye yararı yoktur. Hocamız, elimizdeki futbolculara "Herkesin hata yapabileceğini ve geçen sezon yaşadıkları başarıyı yakalayabilecekleri ANA FİKRİNİ, sürekli enjekte etmelidir. Bu süreçte A2 takımındaki gençlerimize de ZARF atılmalıdır. Zorlu bir süreç önümüzde bizi bekliyor. Sonuç ne olursa olsun şu aşamada takıma destek olmak herkesin görevidir diye düşünüyorum.

Gelelim Büyükşehire: Yeni sezona beş beraberlikle başlayan temsilcimizin SAKARYA önünde nasıl bir sınav vereceğini merakla bekliyordum. Cuma akşamı bu sorunun cevabını aldım. B.Şehir ilk dakikalarında zorlandığı karşılaşma da gol olup yağdı. Rakip filelere tam BEŞ GOL birden atarak, geçen beş haftanın acısını çıkarttı. Erol hoca ve futbolcularımızı kutluyorum. Bu maçta yediğimiz ŞIK GOL ise: Kaleci KAZIM'A ve EROL hocaya önemli bir mesaj. Kaleci Antrenörü, Kazım’ın kulaklarını çekmeli. Bir kalecinin en önemli meziyeti, zamanlamayı iyi yapmak ve duracağı yerde durmaktır. Bunun antrenmanı yapılmalıdır. Geçen beş haftada alınan beş beraberlik sonrası Erol hoca, futbolcularımız ve yönetimin rakiplerimiz bizi geçen seneden tanıyor söylemlerinden vazgeçilmesi gerekir. Eğer onlar bizi tanıyorsa, biz de onları tanıyoruz. Oyun sistemimizi buna göre geliştirmeliyiz. Sahada söylemler değil, taktik ve futbolcular konuşmalıdır. Bize galibiyeti yaşatan futbolcularımıza teşekkürler.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz