Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK

Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK

BİR MECZUPTAN PRESLENMİŞ TESPİTLER

Saf ‘Beyaz Türk’lerden biri olan Türkan Saylan, gerçek Türklere, bir zamanlar şöyle demişti: Biz asılız biz ne dersek, bu memlekette o olur.

Türkiye Türkler’indir ve ‘Ne mutlu Türküm Diyene’ sözlerinin sahipleri, hem ‘Türk’ değil, hem de ‘Selanik’ menşeili, ne kadar tesadüf değil mi?

Ermeni kökenli birine, 'Ermeni Çocuğu' demek, bir ‘hakaret’ ve ‘aşağılama’ ifadesi değil, bir ‘durum tespiti’dir. Tıpkı bir Türk’ün çocuğuna ‘Türk Çocuğu’ demek gibi…

Hayret bir şey... Doğduğumdan beri duyduğum bir söz: Türkiye Türkler’indir. Çok hoşuma da giderdi. Meğer o ‘Türkler’, bizler değil, ‘Beyaz Türkler’ (Sahte Türk) imiş. Üzgünüm.

Türkiye Türkler’indir sözü, Sebatay Kripto Simaviler'in gazetesi Hürriyet’in kuruluş sloganı. Çok manidar Türk olmayan biri ve hatta bu Selanik göçmeni Sebatay’ın bunu söylemesi...

Şu Feys sayfalarında var ya… "Güzel dostluklar ve bilgiler ediniyoruz".  Bu bile fayda olarak yeter… Bıçak gibi... Kullanana bağlı... Cinayet de işleyebilir salata da doğrayabilir. Keyfe ma yeşa…

Affedersiniz iki köpeği alın, birini şehrin bir tarafına, diğerini şehrin başka tarafına koyun. Çok geçmeden bir birlerini bulurlar. Onun gibi bir şey, şu sosyal hayatta herkes tıynet ve meşrebinin gereğini gösterir

İş Bankası’nı Hazine’ye devredin. Bakın, bu partiye (ChP) Genel Başkan bile bulamazsınız. Bu banka durdukça, bu parti yaşayacaktır. İnanmayan 80 - 92 yıllarını incelesin. Her seferinde bunun için, küllerinden yeniden doğuyor.

Güya ‘sanatçı’ veya ‘siyasetçi’ geçinen bazıları, “Erdoğan Cumhurbaşkanı olursa kendimi yakarım!" dedi, kimileri "eşek gibi anırırım" dedi, kimileri "kafama sıkarım" dedi, kimileri, "istifa eder tavuk beslerim" dedi ve kimileri de  "Rodos'a kadar yüzerek geçerim" dedi; ama maalesef hiç biri sözünü tutmadı!  Var ya… Bunları kızılcık sopasıyla kovsan gene gitmezler. Böyle beleş yaşadıkları bir ülke dünyanın neresinde var? Sadece numara yapıyorlar. Şeytan bile bunların yanında çömez kalır.

Hani deriz ya… Her şeyde bir hayır vardır. Çok doğru. Erdoğan’ın iktidara gelmesi, ülkenin çok hayrına oldu Ne kadar Türk ve Türkiye düşmanı varsa, ne kadar Sahta Türk (Beyaz Türk) varsa, köstebek gibi, yerin altından su yüzüne çıktılar. Biz de gizli Ermeni, gizli Yahudi ve Türkiye aleyhine çalışan yabancıların köpeklerini tanımış olduk. Bakın, hep bir ağızdan feryad ü figan etmeye başladılar. Nice ‘dindar’ zannettiklerimiz, ‘kâfir’ çıktı. Nice ‘soylu’ zannettiklerimiz, meğerse ‘soysuz’muş. Bundan daha hayırlı iş olur mu?

Müslüman Kürtlerin, HDP’nin tahakkümünü kırmak için bir ‘Kürt Partisi’ kuracakları ve seçimlerde ‘Cumhur İttifakı’nı destekleyeceği şeklinde haberler var. Eğer doğru ise, harika bir haber… Umarım hayata geçer. Gerçek Kürtler, HDP’nin de, PKK’nın da Müslüman Kürt ve Türk’ün düşmanı, Ermeni bir terör örgütü olduğunu biliyor. PKK, Kürt Halkı’nın iyiliğini istiyordu da, Kurban Bayramı’nda fakirlere et dağıtan Müslüman ve Kürt olan Yasin Börü’yü niye alçakça şehit etti? Kürt köylerine niye baskınlar yaptı? Kürt çocuğunun okulunu ve sağlık ocağını neden yaktı? O çocukların öğretmenini ve askerini mi niye şehit etti?

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz