Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK

Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK

BİR KONUŞURSA VAR YA

Yaşadığımız sokağa çıkma ve +65 yasağı benim için birer nimet oldu. Sürekli okudum ve yazdım. Arkadaşlarla sanal ortamda tartışmalar ve sohbetler yaptım. 50 yıldır dolaşıp fotoğraflar çektiğim ülkeleri tekrar gezdim, hâlâ da geziyorum. 40 yılı aşmış memuriyet hayatımda oluşturduğum arşivimi dijital ortama geçirmeye devam ediyorum. Daha ne olsun? Bu arada geçmiş siyasileri de gözden geçirdim. İsimleri gerekmez ama yıllar yılı ülkenin en önemli makamlarını işgal etmiş, en yetkili görevlerde bulunmuş bazılarının itibarlarını kaybedip arena dışına çıkmalarından sonraki durumla ve ‘kuyruk acıları’dikkatimi çekti.

İktidar mensuplarından olduğu gibimuhalefet kesiminden de alan dışına çıkan veya çıkarılanların davranışları hep aynı olmuş. Bunlardan birini formüle ettim: BİR KONUŞURSAM VAR YA? Bu logoyuve açıkladığım hususu, biraz daha detaylandırarak whatsuppgrubu arkadaşlarımla da tartıştım. Onlara bu konuda ne düşündüklerini sordum. Yurdum insanının özelliği,mizahla karışık ilginç değerlendirmeler oldu. Bir kısmını sizlerle aşağıda paylaşıyorum:  

- Anlayamadım. Daha ne konuşacaklar bu varlıklar?

- Adamlar utanmadan diyorlar ki; konuşsak dağlar yıkılır.Şunlara bakın, dağ gibi ülke yıkılırken susanlar, şimdikonuşsalar ne yazar… Konuşsanız da hava, sussanız da

- Konuşun kardeşim konuşunda dağ mı yıkılacak, sıra dağlar mı yıkılacak, yıkılsın da bir görelim. Kimler altında kalacak, kalanları görelim!

- Çok merak ettim. Acaba neyi konuşacaklarsa? Eğer çok önemli bir şey olsaydı çoktan konuşmuşlardı. Bunlar var ya… Ağızlarını bile açmasalar lehlerine olur. Yani konuşmasa daha iyi… Konuşacak bir şeyleri olsaydı, şimdiye kadar çoktan ötmüştüler.

- Elinizde öyle bir imkân olsa, hiç susar mısınız sizi gidi çakallar

- Bunları biraz tahrik edip de konuşturmak gerek… Hainler içlerini döksünler.

- Bunlara atfedilecek bir söz şu atasözümüzdür: Kanı Bozuklar…

- Şuraya bakın. Mesela biri Cumhurbaşkanı, biri Başbakanve biri de Hazine Bakanı. Üç favori makam… Eziksiniz hepiniz, kıyamete kadar da ezik kalacaksınız. Çünkü buunvanları kendiniz hak edip almadınız. Sırtından hançerlediğiniz o yüce insan verdi. O yüzden hep ezik ve çizik kalacaksınız.

- Siz, zübükler! Apoletleriniz omuzunuzdayken dut mu yemiştiniz? Dilinizi mi yutmuştunuz? Geberecesiler…Konuşun o zaman, hep beraber altında kalalım.

- Bunları kimse kaale almıyor. Bunlar, vefasız nankörlerdir.

- Söylenene bakarım laf mı diye, söyleyene bakarım adammı diye…

- Gerçekten adamsanız konuşun… Kripto Yahudiler.

- Onlardan biri, Anacan, dün başörtüsü zulmünden bahsederek ne ağlamış, ne ağlamış. Demezler mi adama A... S... 'ın şerefsizi bu zulme son verene niye ihanet ettin?

- Biz masumları yıllarca kandırdınız. Sizi adam sanmıştık.Meğer adam değilmişsiniz. Şimdi neyi konuşacaksınız?Açıklamazsalar namerttirler.

- Bunların eşleri Zabit Kanat Oğlu için ne düşünüyorlar?Onları da açıklasınlar.

- Sol için fark etmez de… Sağ kesimin sıkıntısı şu ki; delalette, hatta ihanet içinde oluyorlar, hemen kandırılıp patates soğana kanıyorlar, dik durmuyorlar. Sol kesim öylemi? Yenilmemek için kaybetmemek için vaz geçiyorlar, liderleri kim olursa olsun, aptalın, geri zekâlının teki de olsa, arkasından gidiyorlar.

- Hain bunlar… Bunlardan bahsedildiğinde dayanamıyorum. Yıllarca bizleri kandırıp istismarı ettiklerinihazmedemiyorum. Bunlar nasıl Müslüman? Nasıl insan?Geçmişi düşündükçe çıldırıyorum, dengem bozuluyor.

- Ne konuşacaklarmış bu millet düşmanları, ne biliyorlarsa?Konuşsunlar, konuşmayan namerttir. Konuşun Millete yaptığınız ihaneti Hainliğini Konuşacaksınız.

- Kim titer Yalova kaymakamını? Sizler konuştukça batıyorsunuz. Siz, fetocular! Sizi koynumuzda yılan beslemişiz de haberimiz yokmuş. Sizler birer ajansınız, ajan

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz