Gülşah SERT

Gülşah SERT

Bİ DÜNYA YEŞİL

Bu devirde basın mensubu olmak zor iş vesselam…

Kamuoyunu doğru bilgilendireceksiniz… Bağımsız olacaksınız… Özgür olacaksınız… İlkeli olacaksınız… Milletin gözü, kulağı ve sesi olacaksınız… Bunları yaparken objektifliğinizi yitirmeyeceksiniz… Falan filan.

Olmanız gerekenlerin listesi böyle uzayıp gidiyor.

Kime ya da neye iyi deseniz ‘yandaş’, kötü deseniz de ‘muhalefet’ olursunuz. 

 

Neyse böyle bir girişin ardından konuyu çok alakasız bir yere bağlayacağım.

Burada kimileri tarafından takdir edilen kimileri tarafından da bolca eleştirilen Şehitkâmil Belediyesi’nin özellikle bir çalışması ile ilgili bir övgüde bulunacağım.

Niye mi?

Gelecek nesillerin hayatlarına dokunan, yaşadığımız, havasını soluduğumuz ancak kirletmek, zarar vermek için elimizden geleni yaptığımız dünyaya karşı vazifemiz olan bir görevi yerine getirdiği için…

Fidan dikerek, ‘Hayat kaynağımız’ olan orman alanları oluşturduğu için.

‘Bi Dünya Yeşil’ adıyla hayata geçirilen ve yakın zamanda 11.si gerçekleştirilen proje ile on binlerce fidanı toprakla buluşturduğu için…

Projeye öğrenciler dahil edildiği ve o öğrencilerin doğaya, çevreye ve yaşama saygı duyan bireyler olarak yetişmesine, bilinçlenmesine katkıda bulunduğu için…

Hangi proje bundan daha değerli olabilir ki? O yüzdendir ki “Şehitkâmil Belediyesi ne yapıyor?” diye soranlara belki de çok önemsediğim için verdiğim cevap da budur: “Fidan dikiyor”.

Henüz kıymeti bilinmese de fidan dikmek de en az ‘konut dikmek’,  kadar önemsenecek, takdir edilecek bir projedir.

Başkan belki ekibinden feyz alıyor olabilir ancak daha görülür ve kendine puan kazandıracak farklı projeler varken böyle bir projeyi kayda değer görüp, onaylamak ve hayata geçirmek de en az proje kadar takdir edilmelidir.

 

Belki ‘Görevi mecbur yapacak’ diyeceksiniz… Alakasız kişilerin alakasız işler yaptığı bir devirde herkesin görevini ne kadar doğru yaptığının takdirini de size bırakıyorum.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz