Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

BEŞ ŞİDDETİNDE

Bu sene ülkemizde kış bir hayli sert geçiyor. Kar yağışı yurdumuzu bir türlü terk etmiyor. Doğal bu olay ülkemizdeki spor müsabakalarını da etkiliyor. Bazı maçlar ulaşım, bazıları da kar nedeniyle erteleniyor. Kulaklarımız hava raporlarında, aklımız İstanbul Spor ile oynayacağımız maçta. İşte böyle bir süreçte dün hava sabaha karşı yağan kar yağışı havayı buz gibi soğutmuş, Güneşin ışıkları, beyaz kardan yansıma yaparak, atmosfere döndüğünden havanın soğukluğu etkisini korumuştu.
Gaziantepspor, dün kendi saha ve seyircisi önünde İstanbulspor’u ağırladı. Rakip, Play-off oynama biz ise ligde kalıcılığımızı sürdürme çabasında sahaya çıktık. Sakal donduran soğuğa karşın, taraftarlar stadı doldurarak, 12 adam olarak yerlerini almışlardı. Rakibimiz, ligin en iyi futbol oynayan ekiplerinden biridir. Bu nedenle Hikmet Karaman’ın hata yapma lüksü yoktu. Hocamızda takımı doğru dizerek hata yapmayarak sahaya dizildi. Arif hocanın tuzağına düşmedi. Elyasa’nın önüne Serdar’ı, Şenol’un önüne Popov’u yerleştirdi. Defansın ortasına Dany-Binya ikilisini koydu. Orta alana da Bekir, Yasin ve Sapara’yı ekledi. Santrafor da Muhammet’i tek bıraktı. Böylece takım geçen seneki CENK’E oynayan, 4-5-1 e adapta oldu. Orta alanı kontrolüne alarak, İstanbul takımının oyunun sonucuna etki edecek Visca, Da Silva, Webo ve Robert Kus’a rahat oynayacak boş alan bırakmadı. Ataklarda, topu Muhammet’le buluşturmayı hedefledi. Bu taktik de maç içerisinde meyvesini verdi.
Dakikalar 12 yi gösterdiğinde Yasin, Popov’dan aldığı topu ağlara yolladı.1-0 öne geçtik. Erken gelen gol kritik maç için moral oldu. Maç kontrolü Gaziantep’e doğru ilerlerken hakem Yunus YILDIRIM, sakatlanarak yerini Hakan Özkan’a bıraktı. Hakem, uğurlu geldi. Sapara’nın pasında Popov topu ağlara yolladı. 2-0 öne geçtik. Rahat oynamaya başladık. Sağ da Elyasa, Ortada Dany-Binya, Webo, Holmen ve Da Silva’nın yüzlerini kaleye döndürmediler. Devrenin en önemli pozisyonu uzatma dakikası içindeki KUS’un takımı adına gol yapamadığı ceza atışıydı. Devre bu skorla bitti.
Soyunma odasına iki farklı skorla girmek avantajdı. Gaziantepspor Motor Tamiri görmüş bir araç gibi tıkır tıkır işlemeye ve pozisyon üretmeye başlamıştı. Hocanın kafasındaki sistemin tutması için Muhammet’in gol atması gerekiyordu. Bu konu Sapara’ya iletildi. Sapara, rakip defanstan sıyrılıp öyle bir pas verdi ki, Muhammet’e topu filelere yollamak kalmıştı. O da bu topu ağlara yolladı. 3-0 öne geçtik. İstanbul adına, film koptu. Goller, golleri çağırdı. Taraftarlar ,tribünlerden haykırdı. Bir daha, bir daha
Böyle olunca takım durur mu. Sapara’nın köşe atışından gelen topa Elyasa kafayı vurarak, HAFTANIN EN ŞIK GOLÜNÜ ağlara yolladı. Maç 4-0 a geldi. Konuk ekip bu farklı skora rağmen oyun disiplininden kopmadı. Dasilva ve Webo’nun şutlarında KARCE, gole izin vermedi. Skoru ilan eden golü ise Popov’un yerine oyuna giren SOSA’dan geldi. Gaziantep’e geldiğinde söylemi olan “Oyuncuları ipe dizip, leblebi gibi gol atarım” ifadesiyle özdeşleşen bir harika gole, İstanbulspor defans oyuncularını ipe dizerek atmış olduğu golle skoru ilan etti. Gaziantepspor:5-İstanbul Spor :0 Şarkının dizeleri gibi “Daha önceleri nerelerdeydiniz
Tebrikler futbolcu arkadaşlarım. Tebrikler hocam

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz