Gülşah SERT

Gülşah SERT

BELEDİYELERİ GÖREVE DAVET ETTİK AMA ONLAR BAŞKA YERE DAVETLİYMİŞ

Gaziantep inşaat sektöründe müthiş bir başıboşluk, denetimsizlik ve çevreye saygısızlık furyası yaşanıyor.

 

 

Denetim ya yok ya da yeterli gelmiyor. Bu konuyu daha önce yazdık. Yazmanın ötesine geçtik gördüğümüz yanlışlık ve kanunsuzlukları şikâyet ettik.
Değişen hiçbir şey yok.

 

Özellikle Gaziantep’in sözüm ona elit semti İbrahimli’de tam bir inşaat terörü esiyor.
İnşaatlar aylarca güvenlik duvarı olmadan çalışıyor.

 

Çevrelerindeki yolları babalarının malı gibi kullanıyor. Demir, kum, çimento, hafriyat... İnşaatların çevresindeki cadde ve sokakların hepsi bu malzemelerin işgalinde.
Çevreye, şehre, yasalara ve mahalle sakinlerine karşı en küçük bir saygı ve özen yok.

 

Saat ve tatil mefhumu bilmeden çalışmalar.
Yolları kafasına göre kırmalar.

 

Daha neler neler... Ama en önemlisi de can güvenliğine, çevre güvenliğine ve ille de inşaat çevrelerindeki çocukların güvenliğine dikkat etmeden çalışmalar.
İnşaat alanları çocukların en sevdiği oyun alanlarıdır. Bu yüzden çocukların inşaat alanlarına girmesini engellemeye yönelik mutlaka özel önlem alınmalıdır.

 

Peki, alınıyor mu? Nerdeee? Aksine inşaat alanlarının her birisi çocuklar için davetkar bir oyun bahçesi gibi... Davetkâr ama tehlikeli...
Alın size Duisburg Bulvarının sonundaki “Narçiçeği Sitesi İnşaatı”...

 

 

Bu inşaat ve çevresi tuzaklarla dolu. Mahalle sakinleri defalarca şikâyetçi oldu. Ama en ufak bir düzelme yok. Neredeyse üç sene oldu. İnşaat bitmek üzere. Ama hala saygısızca ve kanunlara aykırı bir şekilde, yollar işgal edilerek, ölüm tuzaklarıyla dolu bir kamuya açık! İnşaat alanı görüyoruz.

 

Zabıtalar gelip uyarmakla yetiniyor. Aynı tas aynı hamam.
Acaba Rıdvan Başkan meslektaşlarına pozitif ayrımcılık mı uyguluyor?

 

Biz belediyelerimizi defalarca göreve davet ettik. Ama sanırım onlar başka yere davetli. Hiç oralı olmadıklarına göre...

 

 

**********
 

 

 

Turizm Danışma Noktası

 

Tam bir sene önce “Neden Gaziantep’te Turizm Tanıtım Bürosu yok?” diye bir köşe yazısı yazmıştım. Yazımda da “Tarihi ve kültürel eserlerimiz nerede? Nereler ziyaret edilir? Nerelerde ne yenilir ne içilir? Valilik, postaneler, bankalar nerelerdedir? Yabancı olsun olmasın bu kente dışarıdan gelenler bu şehir hakkında bilgi almak için nereye gidecek? Gaziantep’in yanı başındaki Kahramanmaraş kent merkezinde bile varken ‘Turizm kenti’ olması hedeflenen Gaziantep’in merkezi bir noktasında neden turizm enformasyon bürosu yok” diyerek yetkili ve ilgililere bir soru yöneltmiştim.

 

Dün Büyükşehir Belediyesi’nden gelen ve Gaziantep’te “Turizm Danışma Noktası” kurulduğuna dair bilgi veren mail ‘Turizm kenti’ olmayı hedefleyen Gaziantep adına beni oldukça sevindirdi. Geç de olsa bu hizmetin Gaziantep’e kazandırılması önemli.

 

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz