Zülal GÖĞÜŞ

Zülal GÖĞÜŞ

ASKERİM

Şehit Deniz’im senin dillerin olsaydı da kendini bize sen anlatabilseydin. Hadi söyle ne söylemek isterdin. Ne güzel yazmışsın "Benim ödediğim vergilerle lüks arabalarda gezip benim ölmeme göz kapatıp öldürmenize izin vermeyen zevatlar artık uyanın. Sen rahat uyuyasın diye sırtımda 40 kilo yük, aklımda vatanım dağlarda geziyorum" diye.
Şırnak'ın Beytülsşebap ilçesinde gelmişti be defa acı haber. Çok düşündürücüydü, çok dokunaklıydı, Uz. Çavuş Cevdet Deniz Özdemir'in sosyal paylaşım sitesinde yazdıkları. İmkân olsa da bütün şehitler konuşabilseler, hissettiklerini, niçin, neden öldüklerini, öldükten sonrada geride kalanlara ne söylemek istediklerini, yanan yüreklere, dağılan yuvalara yetim kalan çocuklarına ana-babalarına ve... Memleket büyüklerine. Ezberlenen ‘Vatan bölünmez şehitler ölmez’ cümlesi için acaba bütün şehitlerimiz ne söylemek isterdi. Vatan toprağı kutsal bunun böyle de olması gerektiğini biz Türkler ezelden beridir biliriz. Ülkemizi kanımızın son damlasına kadar koruruz bunun da bilincindeyiz. 7 düvede karşı koyan vatan evlatları, gözlerini, kırpmadan vatani vazifelerini her zaman kusursuz ve mükemmel yapmak için yetiştirildiler.
Veyahut yetişirler çünkü bizdeki milli şuur çok yücedir. Milli şuur bizlere Türkiye cumhuriyetinin kurucusu ve yüz yılda bir gelen dâhinin damarlarımıza aşıladığı yüce ruh ve vatan sevgisidir bunun için büyük insan Mustafa Kemal Atatürk un mekânı cennet olsun. Türk gençliği her zaman izinde olacaktır. Şüphe ve şek götürmez bir gerçektir Türk’e Türk’ten başka dost yoktur sözü hep kulaklarımızda ve aklımızdadır. Türk, Kürt, Çerkez, Abaza ve kim olursa olsun hepsinin yaşadığı bir Türkiye var. Bu bereketli ve kıymetli topraklar bizler için çok kutsaldır ve bu topraklarda herkes kardeştir.
Bu topraklarda ve bu ülkede bu şehitler niye. ‘Ezeli düşman dost olmaz’ sözü demek ki hep gündemde. Bu çıkar çatışmasının biran önce önüne geçilmesi ve gençlerimizin ölmemesi için yalnız asker değil söz konusu sivil halkında hayatlarının zaman zaman tehlikelerde karşı karşıya geldiği bilinen gerçektir. Bu ne Cevdet Deniz’in ne de iki ay sonra baba olacak Osmaniyeli Hasan Erzin’in Kato Dağı’nda şehit olan ismini duymak istemediğimiz yavrularımızın ölmesine razı değiliz. Üç beş gün sonra unutulan, cenazenin geldiği gün büyük figanlar kopan, devlet büyükleri tarafından teselli edilen ailelere sabır dileyenlere sesleniyoruz, ‘Birleşin ve bu sorunu ortadan kaldırın’.

Beni harflere sığdırma
Ben koşmak istiyorum
Sen bana yetişemezsin
Benim yüküm ağır ağır

Beni yazma, bağır bağır
İstemem ne kitap ne şair
Beni kula kul etme ne olur
Benim yüküm ağır ağır

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz