Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

ARKASI YARIN

Cumhuriyetin ikinci kuşağının en büyük eğlencesi RADYO idi. Şimdiki gibi televizyonlarda yayınlanan pembe yerli diziler yoktu. Ünlü romanlardan radyolara uyarlanan oyunları TRT Radyolarından ARKASI YARIN adlı programlarda dinlemekle yetinirdik. Güzel günlerdi...
Bunu neden hatırlattım? Gaziantepspor Başkanı Sayın İbrahim KIZIL ve çiçeği burnunda yeni hocamız Abdullah ERCAN'IN, Gaziantepspor'un yayın organı bir yerel gazetedeki demeci dikkatimi çekti."SİZ BİZİ ARA TRANSFERDE, DEVRE ARASINDA İZLEYİN"
Olayı nereye getireceğimin gülümsemelerini karşımda görür gibi oluyorum. Önce günlük hayatımızdan birkaç örnek verelim. Sayın başkanımız Bodrum’da ki yazlığına arabasıyla gitmeye karar verse, öncelikle ne yapar? Mustafa'yı çağırır. Arabanın bakımlarını yap. Yolda bize bir sıkıntı çıkarmasın talimatını verir. Normal bir ailede tatile arabasıyla gidecekse, öncelikle aracının bakımlarını yaptırır. Lastiklerini kontrol eder. Aracın yağına, suyuna, motoruna baktırır.
Bu ön hazırlık hayatın vazgeçilmeyen bir tutkusu olan FUTBOL için de böyledir. Başkanımız görevi devir aldığı 23 OCAK 2006 tarihinden bugüne istikrarlı bir çizgiyi tutturamadı. Atalarımız "Yöneticiliğin mektebi yoktur" demişlerdir. Altı sezondur başkanlığı koşulsuz sürdüren Sayın Başkan Gaziantepspor’da yaşananlardan bir ders çıkartamadı. Tolunay hocanın göreve getirilmesi, geçen sene yapılan ara transferlerin isabetli ve doğru olması ve büyük takımlardaki düşüş de göz önüne alındığında, BAŞARILI bir PERFORMANS sergileyen Gaziantepspor Süper Ligi 4.bitirerek AVRUPA da boy göstermeye hak kazandı. Buraya kadar her şey güzel...
Şimdi gelelim saadete: Geçen sene bu derece yapılırken, takımın eksikleri belli idi. Bir santrafor, bir orta saha, bir stoper ve sağ kanat bu takıma gerekti. Bu mevkilere yapılacak; NOKTA TRANSFERLER TAKIMIN İHTİYACI İDİ... Sayın Başkan bu ihtiyaçları zamanında ve kalitesinde temin edemedi. Bu transferler yapılacak diye satılan, Cesar, Zurita ve Jorginho aranılır oldular. KABAK LASTİKLE yola çıkan GAZİANTEPSPOR OTOBÜSÜ, Legia WARŞOVA otobanında yoldan çıktı. Çekici ile Süper Lige çekildi...
Araç kullananlar bilir. Kabak lastikle jant üzerinde gidilmez. Süper Lig de de dört yüz metre gidemeyen Gaziantepspor otobüsü, yolun sağına park etti. Patlak lastikli aracın direksiyonuna Abdullah Hoca bindi. Bindi bir alamete... Gidiyor Sivasa!!!
Şimdi baştan takımın ihtiyacı olan transferler zamanında yapılmış olsaydı, Avrupa maçlarından alınacak galibiyetlerden paraları kim kazanırdı??? Ligin dört maçında alınacak olası galibiyetlerden kazanılacak para kimin kasasına girerdi??? Tek suçlu Tolunay mıydı?
Başkanımız ve hocamız diyor ki devre arasında İYİ TRANSFERLER YAPACAGIZ. İtirazım yok. Şimdi ben soruyorum. Kulüplerin ekonomik sıkıntısı yokken, hangi a takım kendini taşıyan işini gören futbolcusunu satar??? Sayın bakanımız da alır. İş gene dolaşıp yabancıya gidiyor. Yani MENEJERLERE teslim olacağız. Yaşadığımız, Gaziantepspor’a yaşatılanlar budur.
Sayın başkanımız sadece kardeşlerini değil birde bu işe kafa veren ve kulübün başarılı olmasını düşleyenleri dinlese, ELLERİNİ, DİZİNE VURMAZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz