Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

ARKADAŞINIZ KİM

İnsanları tanımak bağlamında büyüklerin söylediği bir söz vardır."Arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyim." Bunun açılımı arkadaşlık yaptığınız kişi yada kişiler sizin aynanızdır. İçerisinde yaşadığınız topluma yansımanızdır. Arkadaş adamı vezir de eder. Rezil de eder.
Bir eğitimci olarak ben bu söylemi kelimenin tam anlamıyla yaşadım. Arkadaşlarımı doğru seçebilmiş olsaydım. İddia ediyorum. Bugün sadece Gaziantep'in eğitimine değil, ülkenin eğitiminde söz söyleyecek konumda olabilirdim. Ama, yanlış arkadaşlarla teşriki mesaide bulunmam, irtifa kayıp ettirdi. Bu benim meselem. Gelelim spora ve Gaziantepspor’a.
Sayın Kulüp Başkanımız İbrahim KIZIL, kulübe 23 Ocak 2006 tarihinde başkan oldu. Çok sıkıntılı dönemler geçirdi. Nurullah Sağlam, Coucerio ve Tolunay hoca ile çalıştığı dönemlerin sonuna doğru 2005-2006 sezonundan beri kötü giden Gaziantepspor’u zirveye ve Avrupa’ya taşıdı.
Geçen 2010-2011 Sezonu, sayın Kızıl ve yönetimi, Tolunay hoca ve ekibi, taraftaların da desteği ile bir takım çalışması yaparak Süper Ligi dördüncü bitirdi. Gaziantepspor’u Avrupa’ya çıkardı. 59 Puan topladı.
Geçen sezon Sayın İbrahim Kızıl ve Gaziantepspor’un arkadaşları kimlerdi?
Fenerbahçe Kulübü, 82 Puanla şampiyon oldu. Sayın Kızıl'ın Arkadaşı Aziz Yıldırım Trabzon Kulübü, 82 Puanla lig ikincisi oldu. Şampiyonlar ligine gitti. Sayın Kızıl'ın arkadaşı Sadri ŞENER
Bursa Kulübü, 61 Puanla üçüncü oldu. Sayın Kızıl'ın arkadaşı İbrahim Yazıcı
Gaziantep Kulübü, 59 Puanla dördüncü oldu. Sayın Kızıl'ın arkadaşları, yönetimi ve Gaziantep'in üst düzey bürokrasisi, milletvekilleri ve bakanları
Beşiktaş Kulübü, 54 Puanla beşinci, Sayın Kızıl'ın arkadaşı, babam dediği Demirören ve Yıldırım Demirören
Geçen sezon Sayın Başkanımızın tüm arkadaşları Süper Ligin ilk beşi ve ülkeyi bağlayıp-çözen bir elit arkadaş grubu...
Ben hep, halkın içerisinde olan bir memur ve yönetici olarak spora hizmet ettim. Halen de etmekteyim. Halkı hiçbir zaman göz arkasına atamam ama, işlerin yürütülmesi için de maddi ve siyasi elitle dirsek teması ülkemizin vazgeçilmez şartıdır. Ölçüleri kaçırmamak koşuluyla...
Gelelim 2011–2012 Sezonu Sayın İbrahim Kızıl'ın Kulüp arkadaşlarına:
Lig 13.cüsü Karabük Spor.
Lig 14.cüsü Gaziantep Spor.
Lig 15.cisi Medikal Park Antalya spor.
Lig 16.cısı Manisa Spor.
Lig 17.cisi Samsun Spor.
Lig 18.cisi Ankaragücü Spor.
Dikkat ediyor musunuz, Gaziantepspor Kulüp Başkanı geçen sezon kurmuş olduğu arkadaşlarını kayıp etmiş, bu sezon isimlerini dahi hatırlayamadığımız başkanlarla ve kümede kalma uğraşı veren takımlarla arkadaşlık ediyor...
Allah tüm insanları eşit yaratmıştır. Toplumumuzda yaygın bir söylem vardır. Zenginden, sıcaktan, varlıktan zarar gelmez. Yokluktan, şer doğar. Kimseyi küçümsemiyorum.
Şimdi Sayın Başkanımıza açık ve net bir soru soralım. Süper Lig’in sözünü söyleyenlerle mi, yoksa sürünenlerle mi arkadaş olmak isterdiniz?
Eğer söylemlerinizdeki gibi iddialı olmaktan yanaysanız ki öyle olmalısınız. Sadece Gaziantepspor’un ve yönetiminin yükseklerden uçması için yaptığım ve yapılan tüm eleştirileri dikkate alınız. Getirilen eleştiriler, yol gösterme niteliğindedir. Maksadını aşan bir yaklaşımımız, dün de yoktu, bugün de yok. Gaziantepspor bu şehrin marka değeridir.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz