Orhan SAĞLAMCAN

Orhan SAĞLAMCAN

Arena’da şans yok

Nedendir belli değil ama nedense Gaziantep de ki müsabakalarda olmuyor.

Haftalardır inişli çıkışlı bir grafik çizen Gaziantepspor iç sahadaki müsabakaları kazansa ligde kalacaktı ama nedense deplasman da başarılı olan temsilcimiz Kalyon Arena’da kazanamıyor.

Biraz olsun teknik direktör Bülent Uygun inanıyordu oda şimdi sağa sola sallamaya başladı. Yönetimin de taraftar konusunda almış olduğu karar da cabası.

Bilet fiyatlarının yüksek tutulması hazır gelenleri de etti maçlardan. Taraftar sayımız oldukça geriledi diyebiliriz. İki puanlık fark vardı en yakın rakibimizle ama Kayseri kazanınca dört puana çıktı ve işler daha da zora girdi.

Her müsabaka sonrası biraz umutlanırken bazı müsabakalardan sonra ise yine umutlar tükeniyor. Kalan müsabakalar Akhisar (D), Galatasaray (İ), Rize (D) Beşiktaş (İ) ve Antalya (D). 3 maç deplasman diğer 2 maç ise içeride. Biri şampiyonluk kovalıyor, birisi Avrupa kupalarını hesabını yapıyor.

Deplasmanda oynayacağımız müsabakalarda ise rakibimiz olan takımlar da bizim gibi can derdinde işimizin ne kadar zor olduğunu görmek lazım…

Büyükşehir nefes aldı

Öldük öldük dirildik haftalardır. Kötü giden, ruhsuz oynayan, sahada hiçbir varlık gösteremeyen bir Gaziantep Büyükşehir Belediyespor vardı. Son Manisaspor müsabakasında daha arzulu istekli bir takım izleyebildik. Hüseyin hocanın saha kenarında varlığını his ettirmiş olması takıma ayrı bir güven vermiş.

Müsabakanın başında tribünde bulunan gazeteci arkadaşlarla Hüseyin hocanın bugün en doğru kararı Ramazan Civelek’i oynatması diye sohbet ettik. Doğru karar verdiği son dakikalarda attığı klas golle gösterdi. Hem hocasını utandırmadı hem de haftalar sonra takımını kazanmasında başrol oynadı.

Bugün Elazığ maçı akabinde iç sahada şampiyonluk hesapları yapan Ümraniye ile zorlu maçımız var. Haydi birlikte el ele vererek lig de kalalım.

Tüm Gaziantep’i duyarlı olmaya ve takımlarımıza sahip çıkmaya Kalyon Arena’ya davet ediyorum.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz