M.Hayri ÖZKEÇECİ

M.Hayri ÖZKEÇECİ

AMAÇ: ÖNCE PUAN OLMALIYDI

Kritik Akhisar maçına çıkartılan kadronun; bir baskın, bir hücum müfrezesi olduğunu görmek için bir allameyi cihan olmaya gerek yoktu. Sakat olan Muhammed Demir dışında “golcü” sıfatı olan 3 futbolcumuzda sahadaydı.
Maçın ilk dakikalarında da anlaşıldı ki üçlü forvetle saldıracaktık.
Cenk’le Dorge’nin ikili forvet olarak denenmesini arzu ederken üçlü hücum hattı biraz risk demeye kalmadan adamlar defansımızın arasına sızıp gollerini attılar!
Bülent Hoca’nın bu atraksiyonunun kilit adamı olsa olsa Bekir Ozan olurdu… Anlaşılan O’nun sürpriz sakatlığı dahi Hoca’nın risk almasını önleyememiş. Serdar’ı ortada tutup defansın sağını yine Taşkın’a emanet etmişti.
Şöyle bir düşünelim.
Defans hattınız da Binya yok. Orta sahanızda da Bekir.
O halde bu kadar risk niye?
Tüm ilk yarı boyunca sahanın hakimiyetini rakibe verdik. Üçlü hücum hattımıza top bile taşıyamadık. Akhisarlı Bilal sanırım maç boyunca “Alex” gibi oynamanın zevkini yaşamıştır!
Yanlıştan dönülünce; yani Serdar sağ kanada, orta sahaya Turgut ve Abdürrezak aşısı olumlu sonuç verdi. Wilton kariyeri boyunca çokça attığı gollerinden birisini daha atarken Abdürrezak’ın diri ve delici oyunu puanı alıp geri getirdi. Üstelik son dakikalarda kaçanlar göz önüne alındığında galibiyet kaçtı bile diyebiliriz.
Sakat ve cezalıların çokluğunda Bülent Hoca yanlış kadro seçimi ile Akhisar’a neredeyse hediye edeceği üç puanı, yanlışını geçte olsa fark ederek yaptığı hamlelerle önledi.
Birçok kez küme düşmeme mücadelesi verdik. Açık söylemek gerekirse bu sezon bu korkuyu yaşamıyorum. Puan cetveline bakınca mutlak yaşanması gereken bu korkuyu yaşamıyorum.
Neden?
Bir kere saha da her şeye rağmen iyi niyetli kazanmak isteyen, her türlü sorunu saha dışında bırakıp maçını oynayan iyi niyetli, kaliteli bir futbolcu kadromuz var.
Yaptığı hatalara rağmen “tepeden bakan” havası olmayan diyaloğa açık bir profil çizen hocamız var.
Bu sezon henüz pes eden takım olmayınca dar puan aralığında kıran kırana haftalar bizi bekliyor!

Not: Yazarımızın 12 Mart 2013 FANATİK GAZİANTEP eki köşe yazısıdır...

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz