Hüseyin KÜPELİ

Hüseyin KÜPELİ

ALIŞTIRA ALIŞTIRA!

Elektriğe zam yapıp, zammı indirmek ne de mutlu etti bizi!

Pek bi rahatladık!

Doğalgazda da, akaryakıtta da da zamdan indirim yapılır mı dersiniz?

Nasrettin hocanın, kaybettiği eşeğini tekrar bulduğuna sevinmesine benziyor her şey!..

Ocak ayından bu yana, temel gıda başta olmak üzere iğneden ipliğe her şeye inanılmaz zam yapıldı. Asgari ücrete yapılan yüzde 50 zammı bırakın, yüzde 100 yapılsa dahi, bu zam yağmurunu karşılamaya yetmez!

Kaldı ki, zaten asgari ücret zammından önce, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde yapılan fiyat artışları vatandaşın belini iyice bükmüştü!

Şimdi geldiğimiz noktada, elektriğe yapılan yüzde 50 zammı unutmuşuz!.. Neymiş, 150 kw olan miktar, 210 kw’ye çıkmış. Yüzde 50’da hiçbir sorun yok yani!..

Milletin bu zamlara dayanacak gücü kalmadı, market fiyatları cep yakıyor resmen!.. Asgari ücretlinin aldığı maaş, daha ilk günden tükeniyor! Çoluk çocuğuna, üzerine en son ne zaman kıyafet aldığını unuttu insanlar!..

Emeklileri zaten sormayın!.. Maaşları, bir lütuf yapılmışçasına 2 bin 500 lira sınırına çekildi diye, bayram etmesini bekliyor sanki herkes!.. 2 bin 500 lira ile nasıl yaşayacak, ayın sonunu nasıl getirecek bu insanlar!.. Ev kirası ile, doğalgaz, elektrik, su ve telefon faturası zaten 2 bin 500 lira yapıyor.

Bu zamların yapılmasına sebep olanlar, verdikleri maaşla nasıl geçinileceğini de öğretsinler de, insanlar buna göre yaşasın!..Aksi halde bu gidişin sonu hayra alamet olmayacak, haberiniz ola!. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz