Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK

Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK

AKSAKALLAR DERYASINDAN

Köse bir AKSAKAL diyor ki: Ne garip! Aynı şeyi Dilber Hoca söylerse, herkes beğeniyor da; Seyyah Hoca söylerse 'anlamsız' oluyor...

Bedduaları sevmeyen Molla Kasım isimli bir AKSAKAL, şöyle demiş: Beddualarla bir yere varmak mümkün değildir! Duaya ve eyleme devam...

Molla Cemil isimli bir AKSAKAL bir duasında şöyle demiş: Allah'ın yarattığı hangi milletten olursa olsun, kendi milletini ve onun anadiline küçümseyenlere, Allah feraset versin.

Köpekleri ve özellikle buldok cinsi olanları çok iyi tanıyan bir sahte AKSAKAL söyle demiş: Köpeklerin, iyi cins köpek oldukları belgelenmemiş olanları, bazı 'makam'lara getirilmezler!

Yolları ve yolculukları çok seven bir AKSAKAL şöyle demiş: Bindiğiniz trenden bir süre sonra hoşlanmayıp indiğinizde, indiğiniz yeri de beğenmeyip geri dönmek isterseniz, indiğiniz trene binmeyeceksiniz.

Günümüz global gelişmelerine bakan akademisyen bir AKSAKAL şöyle demiş: İlginç ki ne ilginç! Birbirlerine zıt, farklı ırk, din ve görüşten 72,5 millet bir tarafa, tek başına bir ReTeE bir tarafa... Ne kadar ilginç, değil mi?

Toplumda 'adamları' çok iyi tanıyan bir AKSAKAL şöyle diyor: Birilerine 'hayvan' diyorsun, o hiç oralı olmuyor; ama fino köpeklerinin gürültüsünden geçilmiyor... Kendi kuyruklarına basılmış gibi feryat ve curcunayı basıyor, tüm güçleri ile havlıyorlar...

Köpekleri (fizik köpekler değil), itleri ve eniklerini çok iyi tanıyan bir AKSAKAL demiş ki:

Köpekler, bir defa birilerine kuyruk sallarsa, ömür boyu sallarlar. Kuyruk sallama, tedavisi olmayan bir hastalıktır. İnsanlık tarihi boyunca her dönem kuyruk-sallayanlar olmuştur ve bunların hiç biri de iflah olmamıştır.

Köpekleri, kelpleri (fizik olanlardan özür) ve dahi bunların eniklerini ve cinslerini çok iyi tanıyan azman bir AKSAKAL şöyle demiş: Köpekler, canlılar dünyaya geldiğinden beri vardır ve bundan sonra da olagelecektir. Onlar sadece kendi tabiatlarını yaşayacaklardır; siz onların sahiplerine dikkat edin. Tehlikeli olan köpekler değil, onların sahipleridir.

'Uzman' olan ancak 'uzman' olduğunun farkında olmayan bir AKSAKAL, şöyle bir tespitte bulunmuş: Şu garip ülkemde hiç bir eğitim almadığı halde, öyle 'uzman' ve dahi 'azman' kişiler vardır ki, gördüğü savaş sahnesinin 'yalan' olduğunu, uzaktan gördüğü bir betonun içinde ne kadar demir bulunduğunu, PKK'ya atılan bombaların aslında 'bomba olmadığını', anında bilir (!).

Tüm makamlardan ve makam sahiplerinden (!) haberdar olan bir garip AKSAKAL diyor ki: Birilerine yağcılık ve yalakalık yaparak, kuyruk sallayarak ve ‘evet efendim, haklısınız’ diyerek gelen/getirilen bazı ‘makam’ sahipleri; ‘makam sahibi’ olduktan sonra, kendileri de başkalarından, kendisinin yaptığı gibi, yalakalık ve yağcılık davranışları beklerler… Eğer bulamazlarsa da deli danaya döner, ne yapacağı bilinmez hale gelirler…

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz