Çetin PEKMEZCİ

Çetin PEKMEZCİ

AĞAMIZ BURSA!

Süper Ligin 23. Haftası’nda Gaziantep Spor kendi evinde ligin dördüncüsü Bursa Spor’u  dün akşam Kamil Ocak da konuk etti.

Bursa denince akla Uludağ, dolayısıyla zirve gelir. Zirve için yarışmak daima zor olmuştur. Ama hazırlıklarınız tamam ise, zirveye tırmanmak insana güven ve güç verir. İşte böyle bir akşamda oynanan bu maç hem puan hem de Teknik Adamlar açısından önem arz eden bir karşılaşma olduğundan M.H.K bu maç için Cüneyt  Çakır’ı görevlendirmişti. Gerçekten de taraftarlar özellikle Hikmet Hocanın Gaziantep Spordan ayrılma şeklinin etik spor kuralları içerisinde olmadığını hazmedemeyen bir düşünce ile takımlarını desteklediler.

Bu maçın önemini çok iyi bilen Bülent Uygun hafta içi takımı iyi motive etti. Tezini iyi hazırlamış bir yüksek Lisans hocası gibi takımı sahaya sürdü. Binya’nın cezası nedeniyle defansta Kecojevic-Kemal ikilisine görev verdi. Ekrem’in sakatlığında Rostland kendini ilk on birde buldu. Karşılaşmanın ilk 20 dakikası tam bir tanışma faslı olarak geçti. Pozisyon yoktu. İlerleyen dakikalar ve hatalar beraberinde golleri getirdi.

Gaziantepspor adına Sernas takımını öne geçiren golü ağlara yolladı. Golün moraline taraftar desteğinde alan Gaziantep çok iyi oynamaya başladığı dakikalarda gelişen Bursa kontratağında Batala’nın golüne engel olamadı. Devre 1-1 berabere bitti.

İkinci yarıya Gaziantep tutuk başladı. Bunun nedeni Haris ve Rostand’ın çok fazla top kayıplarıydı. Özellikle de Rostand, rakip defans arasında kayıp olmaya başlamıştı ki Bülent hocadan hamla geldi. İkisi de oyundan alındı. Yerlerine Abdorezzak ve Turgut alındı. Oyunun kontrolü yeniden Gaziantep’e geçti. Ceza atışında  barajda topa elle yapılan müdahaleyi penaltı olarak değerlendiren Cüneyt hoca penaltıyı verdi. Cenk, topu ve kaleciyi ayrı  köşelere yolladı. 2-1 öne geçtik.

Son on beş dakikaya gelindiğinde Gaziantep diğer maçlarının aksine ilk kez Bursa gibi güçlü bir takımı resmen ezdi. Pozisyon üzerine pozisyon üretti. Âmâ Hikmet hocanın demoralize ettiği eski talebeleri üzerindeki endişe ve korkuyu atamamanın sıkıntısını yaşadılar. Şenol, Cenk ve Abdorezzak mutlak pozisyonları harcadılar.

En az dört farkla galip geleceğimiz bu maçın dört uzatma dakikasında ya sabır çekerek maçı bitirdik. Önemli olan kazanmaktı. Kazanırken de iyi oynamak oyunun bonusu oldu. Tebrikler Bülent Hoca, tebrikler futbolcular. Teşekkürler Taraftarlar. Kazanmak güzel.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz