Mustafa DOĞAN

Mustafa DOĞAN

Adapte süreci

29 Ekim 2016 Cumartesi. Gaziantepspor’un ligde en son galip geldiği tarih.

İsmail Kartal’ın aldığı galibiyetten sonra 3 teknik hoca değişti. Ne Tahsin Tam, nede İbrahim Üzülmez galibiyet göremedi.

Bülent Uygun da ikinci maçında tanışabildi galibiyetle. Şans eseri aldığımız 3 puan en azından gelecek haftalara umut saçmak açısından önemliydi.

Kim ne derse desin, yönetimin transfer politikası tamamen yanlıştı. İstisnalar olabilir.

Süper Lig’i tanımayan oyuncuların devre arasında transfer edilmeleri pek yararlı olmayabiliyor. Sanki yeni sezona girecek gibi, devre arasında bu kadar oyuncu almak mantıklı değil.

Tamam, belki birkaçı yararlı olabilir. Ligi tanımayan oyuncuların ilk maçta ilk 11’de başlaması takıma fayda katmaz.

Bunu da Adanaspor maçında gördük. Takım organize olamadı. Neredeyse tek pozisyonumuzda golü bulduk.

Takımda özellikle ilk yarı oynana futbol yine mi mağlubiyet endişesi yaratmaya başladı. Daha bir de geriye dönerken yaptığımız hatalar pahalıya patlıyordu.

Yeni transferleri değerlendirecek olursak;

Marcio De Souza; Girdiği yan toplarda pek etkisini gösteremedi. Ayağı yere sağlam basamayan bir oyuncu izlenimi yarattı. Girdiği ikili topların tamamını kaybetti.

Paulo Victor; Maçın kırılma noktalarından biri diyeceğimiz, Elyasa’nın geriye attığı kısa topta Magaye’nin önüne siper olarak yüzde yüzlük golü önledi. Taraftarı ateşleyen ve mücadeleci kimliğiyle öne çıkan performansı tam not aldı.

Ben Hatira; Transfer süreci boyunca sürekli eleştirilerin odak noktasında olan Tunuslu, orta alanda adeta takımın dinamosu gibi ileriye top dağıttı. Ghilas ile olan uyumunu da gol ile süsleyerek gelecek için umut verdi.

Thim: ilk maçı, geleceğine dair bir şey söylemek için erken olduğunu düşünüyorum. Gençte bir oyuncu. Ama, Adanaspor maçında gösterdiği performans iç açı değildi. Sonuç olarak orta saha oyuncusu. Takımın gidişatını belirleyecek pozisyonlardan birinde oynuyor.

Pedroso: İlk 11’de başladığı ikinci maç. Trabzonspor maçına göre biraz daha uyum sağlamışa benziyor lige. Girdiği pozisyonlarda sağlam durmayı öğrenmiş gibi. Yeterli değil.

Wallece Reis: Transfer edildiğinde işte aranan stoper denildi. Gaziantepspor aradığı stoperi buldu denildi. Aradığı stoper mi düşünülür ama stoper işte. Sabır gerektiren bir oyuncu. Bekleyelim.

Kısaca özetlemek gerekirse yeni gelen oyuncuların bir an önce takıma adapte olması lazım. Artık antrenmanların yoğunlaşması mı olur sıkı çalışma mı olur bilemem ama bu oyuncuların bu lige ve takıma en hızlı şekilde adapte olması lazım.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz