Bünyamin ACAR

Bünyamin ACAR

ACABA MADRİDDEN Mİ ALSAK?

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir habere göre Avrupa’da yaşanan kriz nedeniyle İspanya, Portekiz ve Yunanistan’da konut fiyatları dip yapmış. İspanya’nın başkenti Madrid’de ev fiyatları yüzde 50 oranında düşmüş ve şu anda ev fiyatları ortalama 50 bin euro civarında. Hatta bu rakamı peşin öderseniz yüzde 20 oranında da indirim yapıyorlarmış. Uzmanlar ise fiyatların daha da düşeceği kanaatinde ve yatırım yapmak isteyenlere biraz daha beklemeleri tavsiyesinde bulunuyorlar.

Peki Gaziantep ile Madrid mukayesesi yapıldığında ortaya nasıl bir tablo çıkıyor…

Şehrimizde 50 bin euroya (yaklaşık 120 bin TL) ortalama bir semtte 3+1 bir apartman dairesi almanız neredeyse imkansız. Örneğin yeni gelişmekte olan Karataş’ta daire fiyatları 150 bin ile 200 bin TL arasında değişiyor. Bu hesaba göre Madrid’den ev sahibi olmak çok daha kolay.

İbrahimli’den ise bir ev almak yerine Madrid’den birkaç tane ev satın alabilirsiniz.

Fakat fiyatlar Madrid’de ne zaman yükselir bilmek şu an çok güç, ancak Gaziantep emlak piyasası İstanbul’dan sonra ilk sıralarda yer alıyor. Konut fiyatları hızla yükseliyor.

Konutta Gaziantep yalnız İspanya’nın başkenti de değil Türkiye’nin başkentinden de önde gidiyor. Ankara Dikmen’de 180 bin liraya sıfır bir daire sahibi olunabilirken, Gaziantep’te şehir merkezine Dikmen kadar yakın bir semtte aynı fiyata daire sahibi olabilmeniz neredeyse imkansız.

Peki ya siz olsanız nerden ev alırsınız?

Acaba Madrid’den mi alsak…

 

İKİ CÜMLE DE BEN EDİM!

 

“Dolunay” mı, “Kelebek etkisi” mi, yok yok her şeyin sebebi “Merkür”. 

Astrologlara göre Merkür geri gidiyormuş, bu yüzden sıkıntılar artıyor ve durağanlık oluyormuş.

Merkür geriledikçe anlaşmak zorlaşıyormuş, ama Merkür’ün geriliyor olması Gaziantep’i daha fazla geriyor galiba?

 

Patriotlar, Suriyeliler ve her konunun eni konu dayandığı müzmin eğitim sorunu gibi çok sayıda konuşulacak konumuz varken gündem nasıl da bir anda değişiveriyor.

 

Son zamanda Gaziantepspor’da yaşananlar, teknik direktör polemiği. Gitti gidiyor, geldi geliyor derken, gidenler gelenler. Gerçekler, söylentiler, hesaplar-kitaplar, 32 bilinmeyenli denklem misali çık işin içinden çıkabilirsen.

 

Bir akıl tutulmasıdır gidiyor. Bu şehirde futbolu sevmeyen yok. Nereye gitsem sohbetin bir yerinde muhakkak futbol konuşuluyor. İş dünyasından bürokrasiye kadar gönüllerde Gaziantepspor var. Ama konuşulan sahadaki futbol değil bugünlerde. Maalesef konuşulanlar başka…

(Konuşulanları, yazılanları herhalde bilmeyen yoktur)

Konuya salt futbol olarak, spor olarak, taraftar olarak bakan herkes artık tek bir şey istiyor. O da “futbolda da ortak akıl”.

Futbolun bir spor olduğunu unutmamak, “Taraftar aşkını, renk aşkını” her ne olursa olsun ön planda tutmak gerek.

Belki böylesi kaotik bir ortamda çok iyi niyetli cümleler bunlar, biliyorum. Ama taraftar için tek bir şey var: Tuttuğu takımın renkleri ve oynanan futbol…

Her takımın taraftarı gibi Gaziantepspor taraftarı da sorunsuz bir takım ve güzel futbol istiyor…

 

Mekanı Cennet olsun

 

Pazartesi günü babasını kaybeden Sayın Başkan İbrahim Kızıl ve As Başkan Mehmet Kızıl ile Kızıl Ailesi’ne başsağlığı ve sabır  Merhum Hacı Ramazan Kızıl’a Allah’tan rahmet diliyorum.

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz