Zafer coşkusu

Zafer coşkusu
Telgraf Haber Merkezi
30 Ağustos 2019 / 23:04

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’inci yıl dönümüGaziantep Demokrasi Meydanında ve ilçelerde yapılan törenlerle kutlandı. 

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Gaziantep’te coşkuyla kutlandı. İlk kutlama töreni saat 10:00’da 15 Temmuz Demokrasi meydanındaki Atatürk anıtına çelenk bırakılmasıyla başlandı. Törene Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Garnizon Komutanı 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma, Gaziantep Milletvekilleri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı. Anıta çelenk bırakılmasının ardından günün anlam ve önemini anlatan şiir okundu. Törenin ardından çeşitli spor dallarında dereceye girenlere Gaziantep valisi madalyalarını taktı. Tören daha sonra Gaziantep Valiliğinde devam etti.  Akşamda Gaziantep Valiliği tarafından Akkent’teki  Kongre ve Kültür Merkezi’nde Zafer Resepsiyonu verildi.

NURDAĞI

Nurdağı ilçesinde DE 30 Ağustos Zafer Bayramı düzenlenen törenle kutlandı. 
Hükümet Konağındaki törende, Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törene, Gaziantep Vali Yardımcısı Rızvan Eroğlu, Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, Emniyet Müdürü Mahmut Astan, daire amirleri, şehit yakınları, Gaziler, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. 
Daha sonra, Vali Yardımcısı Eroğlu, kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etti. 

YAVUZELİ

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıl dönümü kutlama programı Yavuzeli İmam Hatip ortaokulunda bulunan Atatürk büstüne çelenk konulması ile başladı. Kutlama programı Atatürk büstüne çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti. 30 Ağustos Zafer Bayramı program sunuculuğunu Yavuzeli İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Kıdemli Uzman Çavuş Mustafa Ağca yaparken günün anlam ve önemini belirten konuşmasını ise Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Yılmaz yaptı. 
Yapılan törenin ardından protokol üyeleri Yavuzeli İlçe Kaymakamlığını ziyaret etti. Burada bir araya gelen Kaymakam Taşkın, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Alper Efetürk, , İlçe Emniyet Amir Vekili Komiser Yardımcısı İsmail Uzun, Belediye Başkanı Mustafa Kemal Sakaroğlu ve siyasi parti başkanları birlik ve beraberlik mesajları verdiler. Daha sonra kutlamalara katılanlar hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra program sona erdi. 
Kutlama programına Yavuzeli İlçe Kaymakamı Ramazan Taşkın, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Alper Efetürk, , İlçe Emniyet Amir Vekili Komiser Yardımcısı İsmail Uzun, Belediye Başkanı Mustafa Kemal Sakaroğlu, daire amirleri, okul müdürleri, siyasi parti başkanları ve vatandaşlar katıldı. 

ARABAN

 30 Ağustos Zafer Bayramının 97’inci yıl dönümü, Araban ilçesinde düzenlenen törenle kutlandı. 
Türk bayraklarıyla donatılan Araban ilçesi Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen kutlama programı Araban İlçe Kaymakam Vekili Ramazan Taşkın ve Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru’nun Atatürk anıtına çelenk bırakması ile başladı. 
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Araban İlçe Jandarma Komutanlığında görevli Jandarma Astsubay Murat Çankaya tarafından yapıldı. Konuşmanın ardından Araban İlçe Kaymakamı Vekili Ramazan Taşkın’ın makamında tebrikleri kabulünden sonra program son buldu. 
Araban Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramının 97’inci yıldönümü kutlama programına Araban İlçe Kaymakamı Vekili Ramazan Taşkın, Araban İlçe Belediyesi Başkanı Hasan Doğru, Araban ilçe Adliyesi Hakimi Yasin Kök, Araban, Araban İlçe Jandarma Komutanı J. Teğmen Sinan Erşahin, Araban İlçe Emniyet Amiri Vekili Komiser Yardımcısı Ömer Ayabak, siyasi parti temsilcileri, STK ilçe temsilcileri, daire amirleri, şehit yakınları, gazi ve gazi yakınları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

İSLAHİYE

Demokrasi Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'nda yapılan törene; Gaziantep Vali yardımcısı Rızvan Eroğlu, 106'ncı Topçu Alay Komutanı Topçu Albay Ömer Şahin Selvi, askeri erkan, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından Eroğlu, Şahin ve Erdoğan törene katılanların bayramını kutladı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz