Yesemek Rotary Kulübü gençler için tek ses oldu

Dünyanın ve Türkiye’nin birçok yerinde gerçekleştirilen etkinliklerden bir tanesi de Yesemek Rotary Kulübü gençleri tarafından düzenlendi.

Yesemek Rotary Kulübü gençler için tek ses oldu
Telgraf Haber Merkezi
26 Ekim 2020 / 12:01

Bulaşıcı bir enfeksiyon hastalığı olan çocuk felci diğer adıyla Polio için farkındalık yaratmak ve aşılamaya dikkat çekmek amacıyla her yıl Dünya Polio Günü kutlanıyor. Dünyanın ve Türkiye’nin birçok yerinde gerçekleştirilen etkinliklerden bir tanesi de Yesemek Rotary Kulübü gençleri tarafından düzenlendi.

Gaziantep Sanko Park AVM’nin ev sahipliğinde ve sosyal mesafe kuralları gereği açık havada gerçekleştirilen farkındalık etkinliğinde, Yesemek Rotaract ve Interact Kulübü üye gençleri farkındalık yaratmak ve çocuklar için aşılamanın önemine dikkat çekmek amacıyla buluştular.

Etkinlik kapsamında “Çocuk Felcine Son, Şimdi!” sloganı, gençlerin ellerinde tuttukları harfler ile duyuruldu. Yesemek Rotary Dönem başkanı Tayfun Sakıcı bu önemli etkinlikle ilgili olarak şunları söyledi, “Bizler çocuk felcine yönelik dünya çapında çok önemli çalışmalar yapan bir sivil toplum kuruluşu olarak gençlerimizin bugünkü etkinliğini çok değerli buluyoruz. Gençlerin dahil olduğu her etkinlik çok daha değerli oluyor. Ev sahibi Sanko Park AVM yönetimine ve gençlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Gençler daha sonra çocuk felcine yönelik broşürleri halka dağıttılar.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz