Yepyeni slogan: Bu 100’den Gaziantep

Yepyeni slogan: Bu 100’den Gaziantep
Telgraf Spor Servisi
19 Eylül 2020 / 23:49

Gaziantep'in başkanı Mehmet Büyükekşi, takımın formasında kentin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını temsilen "Bu 100'den Gaziantep" ifadesinin yer alacağını bildirdi.

Büyükekşi, Gaziantep'in kurtuluşu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, yeni sezon sponsorluk anlaşmaları üzerine değerlendirmelerde bulundu. “

FORMAMIZDA "BU 100’DEN GAZİANTEP" YAZACAK”

Kulüp Başkanı Mehmet Büyükekşi, Süper Lig 2020-2021 sezonunda Gaziantep Futbol Kulübü formalarının sırt kısmında “Bu 100’den Gaziantep” sloganının yer alacağını söyledi.

Başkan Mehmet Büyükekşi sözlerini şöyle sürdürdü; “Başkan Yardımcımız Mahsum Altunkaya, kulübümüze Gaziantep’in önemli markalarından Mahmood Coffee olarak sponsor olmak istediğini iletti. Bizler de böylesi bir dönemde, bu anlaşmadan mutluluk duyacağımızı söyledik. Ancak daha sonrasında Gaziantep Büyükşehir Belediyemizin ve Gaziantep Valiliğimizin, Gaziantep’in Kurtuluşu’nun 100. Yılı etkinlikleri kapsamında “Bu 100’den Gaziantep” sloganının kırmızı-siyahlı formamızda yer alması konusunda talep geldi. Bu gelişmenin ardından Başkan Yardımcımız Mahsum Bey’le de yaptığımız görüşmelerde kendisi büyük bir anlayış örneği sergileyerek, Gaziantep şehrinin değerlerinin her şeyden üstün olacağını ifade etmiştir. Mahsum Bey’e de bu anlamda göstermiş olduğu duruştan dolayı hem şahsım hem de yönetim kurulumuz adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“25 ARALIK BÜYÜK BİR DESTANDIR”

Gaziantep Futbol Kulübü’nün Süper Lig’de oynayacağı karşılaşmalarda forma sırt kısmında yer alacak olan “Bu 100’den Gaziantep” yazısının kendilerini gururlandırdığını ifade eden Mehmet Büyükekşi, “25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluşu büyük bir destandır ve üzerinden yüz yıllarda geçse asla unutulmayacaktır. Bu kahramanlık örneğinin en güzel ve en anlamlı günü olan 25 Aralık Gaziantep’in Kurtuluşu etkinlikleri kapsamında şehrimizin takımının formasında da taşıyacak olmak bizleri gururlandırmıştır. Biz, Gaziantep Futbol Kulübü olarak Şehitkamil’in, Şahinbey’in, Karayılan’ın torunlarıyız. Bu çok büyük bir onurdur. Şartlar değişse de vazifemiz ilelebet aynı kalacaktır. Takımımızda hem bu şehrin tarihine yakışır şekilde mücadele ederek, Gaziantep ismini en iyi yere getirmek için çalışacaktır. Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin hanımefendiye ve Valimiz Sayın Davut Gül’e destek ve katkılarından dolayı şahsım ve yönetim kurulumuz adına bir kez daha şükranlarımızı sunarız” ifadeleriyle sözlerini noktaladı. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz