"Valiliği yapan müteahhite sorun"

İYİ Parti İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, Gaziantep’in sorunlarının çözümü aşamasında ‘Ortak hareket edelim. Biz Gaziantep için hazırız’ çağrısı yaptı.

"Valiliği yapan müteahhite sorun"
Telgraf Haber Merkezi
7 Kasım 2019 / 17:18

MÜCADELEYE HAZIRIZ

İYİ Parti İl Binası’nda düzenlediği basın toplantısında konuşan Hocaoğlu, kent sorunlarının çözümü için herkesle birlikte hareket etmeye hazır olduklarını söyledi. Göreve geldikleri günden bu yana siyasi görüş gözetmeksizin ziyaretlerde bulunduklarını belirten Hocaoğlu, éBüyük şehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’le görüştük. Gaziantep için birlikte hareket eymeye hazır olduğumuzu ve şehir yararına olan projelerde destekçisi olacağımızı dile getirdik. Gaziantep Valimiz Davut Gül’ü de ziyaret ettik. Biz parti olarak Gaziantep için mücadele etmeye hazırız’ dedi.

4 TEBLİGAT YAPAMAYANLAR BİZİ ELEŞTİRMESİN

Göreve geldikten sonra ilk iş olarak partinin yapılanmasına ağırlık verdiklerini belirten Hocaoğlu, “Partimiz kurulduğu günden bu yana bir kongreyi dahi yapamamıştı. Hemen hareteke geçtik. İlçelerde yapılanmayı tamamladık ve il olarak kongre kararı da aldık. Bizi eleştirdiler. Kayyum atanmasını isteyenler oldu. 4 ayda 4 tebligat yapamayanların eleştirileri idi. Biz ilk kez kongre yapılması yönünde önemli bir işe de imza attık” şeklinde konuştu.

HEDEF BİRİNCİ PARTİ OLMAK

İYİ Parti olarak hedeflerinin Gaziantep’te iktidar olmak olduğuna dikkat çeken Hocaoğlu, “Ya birinci parti olacaksınız ya da yerde olacaksınız. Maalesef biz bugüne kadar yerde kaldık.  Maalesef birinci parti olamadık. Kongremizi dahi yapamadık. Geçen gün düzenlediğimiz kuruluş kutlaması da ilk etkinliğimiz olmuştu. Büyükşehir adayını biz çıkardık. İlçelerde de adaylarımız vardı. İki merkez ilçede bir tek meclis üyesi çıkaramıyorsak bunun adı başarısızlıktır” ifadelerini kullandı.

UYUŞTURUCUYA DİKKAT ÇEKTİ

Gaziantep’te önceki gün yapılan uyuşturucu operasyonuna da dikkat çeken Hocaoğlu, “Hacıbaba’da helikopterli operasyon düzenlendi. Büyük bir başarı olarak gösterildi. Evet, operasyon olarak başarıdır. Ama Hacıbaba bu hale nasıl gelmiltir. Helikopterli operasyon düzenlenecek hale nasıl getirlmiştir. Bu durum sorgulanmalıdır. Uyuşturucu ile mücadele edilmelidir. Böyle büyük operasyonlar düzenlenmesine gerek bırakılmamalıdır” şeklinde konuştu.

VALİLİĞİ YAPAN MÜTEAHHİTTEN HESAP SORUN

Gaziantep Valiliği ve Millet Bahçesi Projesi ile ilgili de açıklamalarda bulunan Hocaoğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Gaziantep Valiliği bildiğim kadarıyla tasarım ödülü almış bir bina. Yapılalı da 25 yıl olmuş. 25 yıllık bir bina yıkılma seviyesine geliyorsa yapanlardan hesap sorulmalı. Yok sağlam ise neden yıkılıyor?” dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz