Vali Gül, koltuğunu öğrencilere bıraktı

Gaziantep Valisi Davut Gül, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu temsili olarak Emine Konukoğlu İmam Hatip Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Muhammet Kadir Sancar’a devretti.

Vali Gül, koltuğunu öğrencilere bıraktı
Telgraf Haber Merkezi
23 Nisan 2019 / 12:30

Emine Konukoğlu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini makamında kabul eden Vali Gül’ün koltuğuna oturan Sancar, geleceğin güvenli ellerde olduğunu ifade ederek; “Çocuklarımız bizim yarınlarımız, geleceğimizin güvenli teminatlarıdır. Yarınların güzelliği için, emaneti korumak için, mutluluğunuz için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan hiçbir şüpheniz olmasın. Lütfen bize güvenin ve değer verin” dedi.

Sancar Vali Gül’ün eğitime verdiğini öneme de vurgu yaparak; “Eğitime verdiğiniz önemi görmek biz çocukları mutlu ediyor. Özellikle spor ve sosyal etkinliklerdeki büyük destekleriniz geleceğe umutla bakmamızı sağlıyor” diye konuşarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Öğrencileri makamında ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Gül , “Bugün geçici ileride kalıcı olarak bu koltuklara sizler oturacaksınız. Çocuklara gençlere değer vermeyen onları iyi yetiştirmeyen hiçbir toplumun ilerleme şansı yok. O nedenle bugüne değil yarına bakmak istiyorsak sizlere en iyi yatırımı yapmamız gerekiyor. Sizler daha çabuk öğreniyorsunuz. Bilgiye daha kolay erişebiliyorsunuz, bu sizin şansınız. İnşallah bunu milletimizin, devletimizin lehine kullanmış olursunuz.  Bugün aynı zamanda meclisimizin 99. kuruluş yıl dönümü. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği dünyadaki ilk bayram. İkisi bir araya gelince Türkiye’de 23 Nisanlar coşku içerisinde kutlanıyor. Bu coşkuya katkısı olan siz çocuklarımıza, gençlerimize ayrıca teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullanarak tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Ziyaret sırasında Sancar’a ne olmak istiyorsun sorusunu soran Vali Gül, ‘Doktor olmak istiyordum ama bu makamı görünce vali olmak istiyorum’ dedi.

Ziyaret sonrasında Vali Gül öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz