‘Mandıra Filozofu’ Gaziantep’te

Gerçekleştireceği bir gösteri için Gaziantep’te bulunan oyuncu ve yönetmen Müfit Can SAÇINTI, Gastronomi şehri Gaziantep'te şehrin lezzetlerini beğendiğini belirti.

‘Mandıra Filozofu’ Gaziantep’te
Telgraf Haber Merkezi
20 Aralık 2017 / 15:24

Has Sofram Restaurant lezzetlerini tadan sanatçı herkesi kültürünü görmeye, lezzetlerini tatmaya çağırdı.

Gaziantep ilk defa geldiğini belirten Saçıntı ’’Gaziantep, yöresel lezzetlerinin meşhur olduğunu duydum. İlk defa tatma fırsatı buldum, her birbirinde ayrı lezzet var, her birine el emeği göz nuru katılmış."dedi.

Ünlü sanatçı ‘’Maalesef dünyamızda ve ülkemizde bütün şehirler kendi ruhunu, karakterini ve özelliğini kaybediyor. Beton binaların ve AVM'lerin olduğu birbirine benzeyen şehirlerimiz var. Gaziantep’te de betonlaşma var ama hala koruduğu bir karakteri özelliği var ve ruhunu kaybetmemiş. Pek çok kültürel değerler var ama asıl yemek kültürünü kaybetmemiş. Yaşayan insanların yemek kültürü zengin olunca bu özellik iyi korunmuş. Burada karnım doyarken ruhum da doydu’’ dedi.

Has Sofram Restaurant işletmecisi Saim Sak ise; " Müfit bey duruşu sanatı ile hepimizin yaşamına dokunan büyük üstat. Kendisini Gaziantep'te özelikle de Has Sofram'da ağırlamak bizim için onur verici" dedi   

Has Sofram Restaurant'ın #Gaziantepseniçağırıyor’’hashtag ile başlattığı sosyal sorumluluk projesine destek veren Müfit Can SAÇINTI hayranlarını Gaziantep'i görmeye çağırdı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz