Ümit Özdağ İYİ Parti’den istifa etti

Ümit Özdağ İYİ Parti’den istifa etti
Telgraf Haber Merkezi
4 Mart 2021 / 11:27

İyi Parti'den ihraç edilen ancak mahkeme kararıyla geri dönen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, basın toplantısı düzenliyor.

Özdağ'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Nasıl sarı sendikacılık varsa bir de sarı muhalefetçilik var. Bugün sarı muhalefet partisinin çok şikâyet eder göründüğü Cumhur İttifakı’nın var olma nedeni İyi Parti Meral Akşener’in tek başına seçime girmeye cesaretinin olmamasıdır. Sonuç yine Akşener'in ifadesiyle İyi Parti’nin seçimlerden çırak çıkması olmuştur. Ancak İyi Parti Genel Başkanı Akşener’in ifadesiyle sadece yerel seçimlerden çırak çıkmamıştır. CHP’nin uydu partisi haline getirmişlerdir İyi Parti’yi. Bana kızacağınıza cesaretiniz varsa İyi Parti’nin iç işlerine karışan CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na kızın. Veya İyi Parti’yi aşağılayan Çanakkale Belediye Başkanı’na kızın. Ama onlara kızamıyorsunuz çünkü belediyeden gelen çantalar, ihaleler ve makamlar karşısında İyi Parti’nin onurunu sattınız. Bu söylediklerimin hepsinin kanıtı var."

"O süreçte benimle Akşener Akşener’le değişik yetkililer siyasi parti yetkilisi dahil arasındaki görüşmelerin hepsi devlet kayıtlarında vardır bir gün ortaya çıkacaktır. Akşener HDP’nin Kars’ı kazanması karşısında sessiz kalmıştır, bu sürecin önünü açmıştır. Bu süreci durduracak mükemmel ötesi bir çözüm önüne konmasına rağmen bunu reddetmiştir."

"İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu FETÖ ile iltisaklıdır. Bu hukuki bir gerçek bunun tartışması yok. Akrabalarınızın hemen hemen FETÖ ile ilintiliyse Anayasa’nın aldığı kararlar FETÖ ile iltisaklı olduğunuzu söylüyor. Ayrıca telefon kayıtlarınızda FETÖ’nün üst düzey yöneticileriyle telefon görüşmeleri varsa, ve bu görüşmelerin birisinde Ümit Özdağ’a bilgi verilmesini engelleyin, Kazakistan’da şu iş adamı Özdağ ile bilgi paylaşıyor, onu susturun diye talepte bulunuyorsa evet bu arkadaş FETÖ ile iltisaklıdır. Hatta onun da ötesinde iç içe geçmiştir.”

“Ve İyi Parti’de yakın çevresinde kendisinin başkan yardımcısı olduğu KATİAD’la ilişkili görevliler bulunmaktadır. Bunlardan biri şimdi İstanbul belediyesinde çalışıyor: Bu kişiler Meral Akşener’in değil Buğra Kavuncu’yu lider olarak gördüklerini söylüyorlar dar çerçevede. Ama İyi Parti içerisindeki FETÖ’cü ilerleme ne yazık ki devam ediyor. İyi Parti Rize İl Başkanı hakkında gizlilik kararı olan bir FETÖ soruşturması var. Bu soruşturmanın olduğunu açıklayan Ali Rıza Öztürk görevinden alındı. Arkadaşlar Ali Rıza Öztürk ile ilgili bir araştırma yok. Diyor ki Rize İl Başkanı ile ilgili var. Siz dönüp il başkanına var mı böyle bir şey diye soracağınıza bunu dile getiren ilçe başkanını görevden alıyorsunuz. “

"Aylardan beri Erozan’ın bu çalışmalara katıldığını söylüyorum. Farkında mısınız bir defa çıkıp şuraya gelip Ümit Özdağ sen yalan söylüyorsun demedi. Neden bu soruyu kendinize sormuyorsunuz, Ümit Özdağ yalan mı söylüyor? Meral Akşener Erozan için konuşuyor, Kılıçdaroğlu da konuşuyor. Ortada iki büyük gazetede ve televizyonlara yapmış olduğu açıklamalar varken benim böyle bir anayasa taslağından haberim yok diyor? Meral Akşener’in Cumhur İttifakı’na kaçmaması için. Saadet Başkanı Genel Başkanı Meral Akşener’i korumak için haberinin olmadığını söylüyor. Oysa ben hangi ilin ikinci sıra adayının partisini temsil için bu toplantılara katıldığını gayet iyi biliyorum. Görüntülerde de var zaten.

İyi Parti davasına yapılan ihanetler ne yazık ki bununla da bitmiyor. 2020 yılı içinde Genel Sekreter olan zat 2015’te AK Parti milletvekili aday adayı. Uğur Poyraz’dan bahsediyorum. Şu an yetkileri alınmış bir genel sekreter onu da ifade edeyim. Türk Tanıtma Vakfı’nda bir öğlen yemeğinde CHP parti meclis üyelerinin olduğu bir masada Ben AKP’li Ömer Çelik2in başkanlığında hazırlanan bir Anayasa çalışmasına katılıyorum. Bunu ben kendim dinlemedim. Bana söylemedi. Ama kamuoyunun yakından tanıdığı kişiler bu bilgiyi benimle paylaştıkları gibi Kılıçdaroğlu ile de paylaşmışlar. Akşener’e doğru olup olmadığını sordum. Akşener bunu ‘siyasal stand-up’çı bir üslupla geçiştirmeye çalıştı. Bu sorunun cevabı bence halen açıktır.  Bu üç iddiamın halen arkasındayım."

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz