Uğur Kalkan’a uluslararası ödül

Uluslararası Şeffaflık Derneği tarafından her yıl düzenlenen ödül töreni,bu yıl da sahiplerini buldu. Ödülün bu yıl ki sahiplerinden biri de CHP Şahinbey Belediyesi Meclis üyesi Uğur Kalkan oldu.

Uğur Kalkan’a uluslararası ödül
Telgraf Haber Merkezi
10 Aralık 2019 / 14:19

Uluslararası Şeffaflık Derneği tarafından her yıl düzenlenen ödül töreni,bu yıl da sahiplerini buldu. Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen törenin açılış konuşmasını Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ve Uluslararası Şeffaflık Derneği Başkanı Oya Özarslan yaptı.

Gecede Kurumsal Kategoride Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği , Medya dalında Araştırmacı Gazeteci Murat Ağırel,Kurumsal Kategoride Ünsped Gümrük Müşavirliği, Yurttaş/Sivil Girişim kategorisinde Chp Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan , Gençlik dalında Övünç Ertunç ve ekip arkadaşları Orçun Gümüş ve Ahmet Bağlan ödül aldı.

Cumhuriyetin yetiştirdiği bir birey olarak bu ödülü aldığını belirten Kalkan, gecede yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Uluslararası Şeffaflık Derneği'ne bu ödülü layık gördüğü için teşekkür ederim. Bu ödülü şahsım ve doğduğum günden bu yana üzerimde nokta kadar,virgül kadar emeği olan herkes adına alıyorum.Bu ödül benden önce onların hakkıdır.Bu ödülü kazanmak güzel ama Gaziantep'in böyle bir ihale haberiyle anılmasının da üzüntüsünü yaşıyorum.Umarım bu işe imza atanlar,bizim önlediğimiz bu yolsuzluğun bir daha yaşanmaması için bundan sonraki süreçte gereken adımları atarlar. 1 Yıl önceden bu ödüle başvuru yapmanın kararını vermiştim.Az yönetim kurulu üyeleri ile de konuştuk. Başvurumdan çok etkinlendiklerini ifade ettiler.Kendilerine de teşekkür ederim.Özellikle yaşadığımız bölgelerde bu işlerin yapılması biraz zor.En ufak bir dokunuşta,en ufak bir yolsuzluğun üzerine gittiğinizde bir şekilde sizi sindirmek,yıldırmak istiyorlar.Ama ben 27 Yaşında,2014 yılında Şahinbey'li dostlarımın,Gaziantep'li vatandaşlarımızın omzuma yüklediği o ağır sorumluluğun gereği olarak her zaman bu ağır sorumluluğu ön plana çıkardım.Hiç kimseden korkmadım.En ufak bir yolsuzluk varsa bunun üzerine bir şekilde gitmeye çalıştım. Yine ödülü kazandığım gün sosyal medya hesabımdan da paylaşmıştım.Ben Cumhuriyetimize, Atatürk'ümüze ve ülkemize ödülü kazandığım gün bir kez daha minnet duydum.Bir köyde doğdum bu Cumhuriyetin okullarında okudum,bu Cumhuriyetin öğretmenlerinin sayesinde yetiştim,üniversite hayatım boyunca Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği'nin desteklerini her zaman omzumda hissettim. Bir kez daha bu ödülü bana layık gördüğünüz için çok teşekkür ediyorum.Umarım aldığımız bu ödüller bundan sonraki süreçte yolsuzlukların,hırsızlıkların engellenmesi konusunda bir ışık olur.Umarım bundan sonra biz Türkiye'de daha güzel şeyleri konuşuruz.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz