Turizm patlaması

Gaziantep’e gelen turist sayısı yüzde 60 oranında arttı. Huzur ortamının sağlanması ve düzenlenen kampanyalar, kente yerli ve yabancı turist akını olmasını sağladı.

Turizm patlaması
Okan Çelik
12 Temmuz 2018 / 09:04

En büyük patlamanın ise Eylül ve Ekim aylarında olması beklenirken, otellerin tamamının dolacağı belirtildi.

YÜZDE 60 ARTTI

Gaziantep Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Mehmet Severoğlu, huzur ortamının sağlanmasıyla birlikte kente gelen turist sayısında çok büyük artışlar olduğunu söyledi. Geride bıraktığımız yıla oranda yüzde 60’a varan bir artış olduğunu belirten Severoğlu, yerli turistlerin yanı sıra yabancıların da akın etmeye başladığını söyledi. Gaziantep’te yapılan algı operasyonlarının bitmesi ve huzurlu bir kent kimliğine yeniden bürünmesi ile gelen turist sayısının da büyük oranda arttığını belirten Severoğlu, “Özellikle hafta sonları inanılmaz bir turist akını oluyor. Günübirlik gelenlerin yanı sıra otellerde konaklayanlar da arttı. Bu artışı bekliyorduk” dedi.

EYLÜL VE EKİM AYLARI ÇOK YOĞUN OLACAK

Severoğlu, esas yoğunluğun Eylül ve Ekim aylarında olacağını belirterek, “Yaz aylarında genellikle deniz kenarı yerler ilgi görüyor. Havaların da biraz serinlemesi ile Eylül ve Ekim aylarında daha fazla turist geliyor. Şimdiden bütün otellerimiz doldu. Eylül ve Ekim aylarında tam kapasite ile çalışacaklar. Gaziantep turizm sektörü açısından altın dönemini yaşıyor. Burada huzur ortamının yanı sıra düzenlenen kampanyalar da çok etkili oldu. Belediyelerimizle birlikte yapılan çalışmalar ve tanıtım kampanyaları ses getirdi” ifadelerini kullandı.

TAHMİNLERİMİZDE YANILMADIK

Kış aylarından itibaren çok hareketli bir turizm dönemi geçireceklerini tahmin ettiklerini dile getiren Severoğlu, “Yaptığımız açıklamalarda da söylemiştik. Bu yıl turizmden çok umutlu idik. Aynen dediğimiz gibi oldu. Normalde Gaziantep’e en fazla turist Eylül ve Ekim aylarında gelmesine rağmen, Haziran ve Temmuz aylarında da yoğunluk yaşandı. Zaman zaman tam kapasite ile çalıştı oteller. Büyükşehir Belediyesi’nin turizm paydaşları ile birlikte projeler gerçekleştirmesi çok önemli idi ve meyvelerini verdi. Bu da şehrin turizm potansiyeline yakın bir tarihte yansıyacaktır. Herkes turizm sektörü için elinden geleni yapıyor. Biz de yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

TURİZMİN YILDIZI OLDUK

Gaziantep’in büyük acentalar tarafından yeniden satış programlarına alınması ile birlikte rezervasyonların dolduğuna dikkat çeken Severoğlu, “Büyük acentalar, yerel yönetimlerimiz, fuarlar ve tüm turizm paydaşları önemli emekler harcadı. Önümüzdeki aylar da tüm otellerimiz ful kapasite ile rezervasyonlarını yapmış durumda. Bu acentaların Gaziantep’i en başlara koymaları önümüzdeki süreçte çok daha fazla turlar düzenlenmesini sağladı. Fuarlarımız da turizmin gelişmesinde önemli rol oynadı. Gaziantep turizmin yıldızı bir şehir olmuştur” şeklinde sözlerini tamamladı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz