Turhande Turizm hacıları bir araya getirdi

Geçtiğimiz yıl Hac mevsiminde kutsal toprakları birlikte ziyaret eden yaklaşık 200 Hacı, geleneksel "Hac ..."

Turhande Turizm hacıları bir araya getirdi
Telgraf Haber Merkezi
30 Mayıs 2012 / 09:30

Geçtiğimiz yıl Hac mevsiminde kutsal toprakları birlikte ziyaret eden yaklaşık 200 Hacı, geleneksel “Hac Yemeğinde” tekrar bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadılar.

Turhande Turizm tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Hac Yemeği’ buluşmaları bu yıl duygu dolu anlara sahne oldu. Geçtiğimiz yıl Turhande Turizm organizasyonuyla kutsal toprakları ziyaret ederek ‘Hacı’ olan yaklaşık 200 kişi, Kırkayak Antep Evinde düzenlenen yemekte tekrar bir araya geldi. Aradan bir geçen bir yılsonunda tekrar Hac arkadaşlarını görme şansı bulan Hacılar, birbirlerine sarılarak hasret giderdiler.

Okunan ilahiler eşliğinde yemek yeme fırsatı bulan Hacılar, uzun süre sohbet ederek Hac anılarını tazelediler.

“Hac Yemeği” buluşmalarını her yıl geleneksel olarak düzenlediklerini açıklayan Turhande Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Gebel yaptığı konuşmada, “ Amacımız bir yıl önce Haca götürdüğümüz tüm hacılarımızı tekrar bir araya toplamak ve hasret gidermek ”dedi.

Her yıl gerçekleştirdikleri bu organizasyondan büyük mutluluk duyduklarının belirten Gebel, “ Sizden aldığımız güçle, sizden aldığımız şevkle büyük bir heyecan duygusu içine giriyoruz. Sizlerin yüzlerini gördükçe kutsal topraklarımızda ki o maneviyatı hissediyorum. Biz ekibimizle her yıl elimizden geleni yaparak Hacılarımızın sorunsuz şekilde Hac vazifelerini yapmaları için çalışıyoruz, biz sizlerden razıyız Allah’ta sizlerden razı olsun ” diye konuştu.

Öte yandan, bir yıl sonra tekrar bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Hacılar ise, “ Kutsal topraklara beraber gittiğimiz hacı arkadaşlarımızı tekrar görmenin büyük sevincini yaşıyoruz. Şu an Hac yolculuğuna çıktığımız o ilk günün heyecanını hissediyoruz.”dediler

Geçtiğimiz yıl Hac kafilesine başkanlık yapan Ankara Sincan Müftüsü Osman Şener’inde katıldığı yemek okunan Hatim-i Şerif ile son buldu

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz