‘Temiz tribün, temiz toplum’

Gazişehir Gaziantep Taraftarlar Derneği üyeleri, Gazişehir’in şampiyonluğa ulaşmasında etkin rol oynamakla kalmayıp, centilmenlikleri ile de Türkiye’ye örnek oldu.

‘Temiz tribün, temiz toplum’
Okan Çelik
20 Haziran 2019 / 21:00

‘Temiz tribün, temiz toplum’ sloganı ile yola çıkan Gazişehir Gaziantep Taraftarlar Derneği üyeleri, Gazişehir’in şampiyonluğa ulaşmasında etkin rol oynamakla kalmayıp, centilmenlikleri ile de Türkiye’ye örnek oldu.

Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü yöneticisi Sedat Özdinç ve Mehmet Turan öncülüğünde 2 yıl önce  yola çıkan Gazişehir Gaziantep Taraftarlar Derneği, kısa sürede binlerce üye sayısına ulaştı. 2 sezon boyunca centilmenlikleri ile dikkat çeken taraftar grubu, yağmur çamur, yaz kış demeden tüm maçlarda takımlarını yalnız bırakmadılar. Büyük cefa örneği sergileyen ve gizli kahramanlar olarak gösterilen taraftarlar, gelen şampiyonlukla da büyük coşku yaşadılar. ‘Gaziantep sporda birlik olmalı’ diyen dernek üyeleri, sportif başarıların yanı sıra, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak durması için de mücadele ettiler. 2 sezonda oynanan 68 lig maçı ve play off maçlarının tamamında takımlar için mesafe tanımayan dernek, ailelerin de güvenini kazandı. Her geçen gün daha da büyüyen Gazişehir Taraftar grubu üyeleri, ‘Temiz tribün, temiz toplum’ anlayışından da asla taviz vermeyeceklerinin ve en centilmen taraftar grubu olmanın da sözünü verdiler.

MEHMET TURAN: HEDEFİMİZE ULAŞTIK

Gazişehir Gaziantep Taraftarlar Derneği Başkanı Mehmet Turan, yola çıkarken ortaya koydukları iki hedefe de ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. İlk hedef olarak Gazişehir’in yeniden süper lige çıkmasını koyduklarını belirten Turan, “Bu hedefe ulaşırken de centilmenliğimizden asla taviz vermedik. Yeni sezonda da vermeyeceğiz.  2 yıldır, çok zorlukları aşarak buralara geldik. Adil Konukoğlu başkan olduktan sonra bu yola çıktık. Geçen yıl da çok istemiştik. Ama bu yıla şampiyonluk nasip oldu. Biz deplasmanlar giderken, yağmur, kar, çamur demedik. Büyük çileler çekerek gittik. Ama şükürler olsun takımı şampiyon yaptık ve emeklerimizi karşılığını aldık. Bütün yaşadığımız zorluklar şampiyonlukla unutuldu. Artık önümüzde süper lig var. Hedefimiz birkaç yıl içinde Avrupa’ya taşınmak. Taraftarlardan sorumlu Sedat Özdinç başkanımıza da teşekkür ediyoruz. Uçakla gitmek yerine otobüsle bizimle deplasmanlara gitti” dedi.

AMİGO MAHMUT: SÜPER LİG HAKKIMIZDI

Tam 45 yıldan bu yana Gaziantep takımlarının maçlarında amigoluk yaptığını belirten Amigo Mahmut, “Biz Gaziantep’in süper ligde temsil edilmesini çok istedik. Geçen yıl Bursa’da finali kaybettik. Ama bu yıl yeniden çıkmak nasip oldu. Başkanımız Adil Konukoğlu’na sonsuz teşekkürler ederim. Bu takımı çıkaracağım dedi ve çıkardı. Her zaman taraftarım yanında yer aldı. Ancak bırakacak diye duyumlar aldık. Kesinlikle bırakmasını istemiyoruz. Daha önce Gaziantepspor birilerine teslim edildiğinde amatöre kadar düştü. Biz Gazişehir’in de aynı şeyleri yaşamasını istemiyoruz. Gazişehir inşallah yoluna devam edecek” şeklinde konuştu.

REŞİT CEYLAN: TARAFTARI İÇİN KENDİNİ SİPER EDEN BAŞKANIMIZ VAR

Gaziantep tribünlerinin en renkli isimlerinden olan amigo Reşit Ceylan da Gaziantep’in süper ligde olması gerektiğine dikkat çekti. Gazişehir Gaziantep Futbol takımının da başkanı ve yönetimiyle, taraftarıyla süper ligi fazlasıyla hak ettiğine dikkat çekti. Ceylan, “Geçen yıl Bursa’da şampiyonluğu kaybetmiştik. Bir yıl onun acısını yaşadık. Bu yıl şampiyonluk nasip oldu. Konukoğlu ailesine sonsuz teşekkürler. Böyle başkan nasip olmaz. Geçen yıl Bolu maçında idik. Bolu taraftarları bizleri taşladı. Başkanımız taraftarların bulunduğu yere geldi ve taşlara siper oldu. Ben bu taraftarı almadan buradan gitmem. Bir tanesine zarar gelmeyecek diye nasıl bir başkan olduğunu gösterdi.‘Temiz tribün, temiz toplum’ sloganıyla yola çıktık. Yaşı 18’i doldurmayanların velilerinden imzalı kağıt alarak götürüyoruz. Herkes gönül rahatlığı ile deplasmanlara çocuklarını bize teslim ederek gönderebilir. Biz önümüzdeki sezon herkesi maçlara bekliyoruz. Geçen yılla ilgili de kırdıklarımız oduysa özür dileriz” ifadelerini kullandı.

HACI KISACIK: BAŞKANIMIZA GÜVENİYORUZ

35 yıldır Gaziantep takımlarının başarısı için çalıştığını belirten amigo Hacı Kısacık ise “Gaziantepspor’un amatöre düşmesi ile futbol heyecanı yok olmuştu. Konukoğlu ailesinin Gazişehir’in başına geçerek birleştirici güç olması ile eski günlere döndük. Gaziantep her yönüyle örnek olmuş bir kent. Tek eksiği de süper ligde bir takımının olmaması idi. Konukoğlu ailesi ile süper lige de kavuştuk. Son dönemlerde bizi üzen bir konu var. Umarım doğru değildir. Başkanımızın bırakacağı iddia edildi. Bizler asla bırakmasını istemiyoruz. Bizler buna inanmak istemiyoruz. Konukoğlu ailesi hiçbir işi yarıda bırakmaz. Gaziantep bu aileyi çok sevdi” şeklinde konuştu.

ESAT YETMEZ: GİTMEDĞİMİZ DEPLASMAN KALMADI

Yıllardır Gaziantep takımları için mücadele ettiklerini belirten Esat Yetmez ise, “2 yıldır Gaziantep Süper lige çıksın diye mücadele ettik. 2 yıldır gitmediğimiz deplasman kalmadı. Kar kış dinlemedik. Karlı buzlu yollarda canımızı ortaya koyarak hep yanlarında olduk. Gece gündüz yollarda idik. Çok yorulduk. Ama gelen şampiyonluk tüm yorgunluklarımızı aldı. Konukoğlu ailesine çok teşekkür ediyoruz. Bize yeniden süper ligde olmayı sağladılar. Bizler Konukoğlu ailesini takımın başında devam etmesini istiyoruz. İnşallah süper ligde de başarılı olup Avrupa’ya kadar gideceğimize inanıyoruz. Sedat Özdinç ve Mehmet Turan’ın emeklerini kimse inkar edemez” diye konuştu.

NİHAT BALYEMEZ: ÇEKİRGE ÜÇÜNCÜDE SIÇRAYAMADI

Sankospor’un kurulduğu yıllardan bu yana maçlara gittiğini belirten Nihat Balyemez de, Gazişehir’in şampiyonluk hikayesini çekirgenin sıçramasına benzetti. Balyemez, “yıllar önce Büyükşehir Belediyespor olarak Ordu ile final oynadık ve kaybettik. Geçen yıl Erzurumspor’a Bursa’da şanssız bir şekilde mağlup olduk. Ama bu yıl süper lige çıktık. Yani çekirge üçüncü kez sıçrayamadı. Biz taraftarlar olarak Konukoğlu ailesine sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

ÖMER FARUK TOYCU: HEDEFİMZİ DOLU TRİBÜNLER

Gazişehir Gaziantep Taraftarlar Derneği olarak 2 yıldır faaliyette olduklarını belirten Ömer Faruk Toycu da 7’den 70’eherkesi tribünlere çekmeyi başardıklarını söyledi. Toycu, “Şu anda 5 bine yakın üyemiz oldu. Bizler taraftar sayımızı her geçen gün artırıyoruz. Süper ligde de inşallah dolu tribünlere oynayacağız. Her zaman takımımızın yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

MESUT ÇAMURCU: KÖTÜ ALIŞKANŞIKLAR SPORLA YENİLİR

Gazişehir’in süper lige çıkması için varlarını yoklarını ortaya koyduklarını belirten Mesut Çamurcu da “ İlk yola çıktığımızda gençler için harekete geçtik. Gençlerimizin kötü alışkanlıklarını sporla yeneceğini biliyorduk. O yüzden biz de gençleri bir taraftar olarak sporla uğraşmaya teşvik etmek için uğraştık. Şampiyonluk da gelince inanılmaz mutlu oldu. Adil başkanımızı geç bulduk erken kaybetmek istemiyoruz” şeklinde konuştu.

MEHMET KEMAL KIZILCIK: GENÇLERE ÖRNEK OLMAK İSTİYORUM

69 yaşında olduğunu ve Gazişehir’in 2 yılda oynadığı 68 maçın tamamına gittiğini belirten Mehmet Kemal Kızılcık ise, “Asil Şahinler olarak gençlerimizin başında olmaktan gurur duyuyorum. Benim yaşım 69. Gençlerimize örnek olmak için buradayım. Sedat Özdinç ve Mehmet Turan başkanlarımız öncülüğünde yola çıktık. Çok heyecanlı bir sezon geçirdik. Şu anda tribünlerde olduğumuz için gurur ve heyecan duyuyorum. Bize bu güzel imkanları sunan Adil Konukoğlu başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz