Tahmazoğlu'ndan özel açıklamalar: Zoru başardık

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 31 Mart seçimlerinde aldıkları oy oranının karne niteliğinde olduğunu söyledi. Tahmazoğlu, “İlk seçimde seçmen vaatlere göre oy verir. İkinci ve üçüncü seçimlerde icraatlerine oy verir” dedi.

Tahmazoğlu'ndan özel açıklamalar: Zoru başardık
Okan Çelik
10 Mayıs 2019 / 08:39

ZORU BAŞARDIK

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bir belediye başkanı için ikinci veya üçüncü defa aday olmanın çok zor olduğuna dikkat çekti. İlk seçimde seçmenin adayı ve icraatlarını bilmediği için vaatlerine ve partisine göre oy verdiğini belirten Tahmazoğlu, “İkinci veya üçüncü defa seçime giriyorsanız işiniz daha zordur. Vatandaş artık yaptığınız icraatlara bakar. Memnunsa oy verir. Kazanan bir başkanın daha sonraki seçimlerde oy oranını artırması da çok zordur. Bir spor müsabakası düşünün. Rekor kırılır. Sonra çok küçük farklarla o rekorlar yenilenir. Ancak biz bugüne kadar merkezdeki en yüksek oy oranına ulaştık. İlk girdiğimizde yüzde 52, ikincide yüzde 55 almıştık. Son seçimde ise yüzde 60 aldık. Bu oy oranları başkanların karneleridir. Bizim karnemiz de gayet iyi” şeklinde konuştu.

HER PARTİDEN OY ALDIK

Seçim çalışmaları sırasında da sahada vatandaşların memnuniyetini gördüklerini belirten Tahmazoğlu, “31 Mart seçimleri öncesinde bize hiç bir şekilde şikayet gelmedi. Hatta beni durdurup, partimiz başka ama yaptıklarından memnunuz. Sana oy vereceğiz diyorlardı. Her partiden ve her bölgeden oy aldık. Vatandaşımızın memnuniyeti üst düzeydeydi. Son seçimde yüzde 60 aldık. Bu büyük bir başarıdır. Tüm partililer bizi seviyor. Üçüncü defa girmemize rağmen en yüksek oy oranına ulaşmak çok önemli” ifadelerini kullandı.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ YAPACAĞIZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yeni dönemde gönül belediyeciliğine ağırlık vereceklerini söyledi. 10 yıllık başkanlığı döneminde çok önemli icraatlar yaptıklarını belirten Tahmazoğlu, “Geçtiğimiz dönemde yaptığımız projeler çok güzeldi. Biz bu dönemde gönül belediyeciliği yapacağız. Yaptığımız tüm projeler çok güzel. Hep birincilik alan projelere imza attik. Kentsel dönüşüm, sosyal belediyecilik, park yapımında, konut ve iş yeri, restorasyon, tesislerde rekor kırdık. İnşallah yeni dönemde de aynı memnuniyeti sağlayacağız” diye konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz