Siyasi propagandaya çevirmeyin’

İYİ Parti İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, korona virüse karşı tek yürek olarak verilen mücadelenin siyasi propagandaya dönüştürülmemesi gerektiğini söyledi.

Siyasi propagandaya çevirmeyin’
Sedat Torun
8 Nisan 2020 / 17:16

İYİ Parti İl Başkanı Oğuz Hocaoğlu, korona virüse karşı tek yürek olarak verilen mücadelenin siyasi propagandaya dönüştürülmemesi gerektiğini söyledi. 

İYİ Parti olarak Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan gönül seferberliği kampanyasına destek verdiklerini belirten Hocaoğlu, kampanyanın siyasi şova dönüştürülmemesini istedi Hocaoğlu, “Cumhurbaşkanımızın başlattığı gönül seferberliği kampanyasına canı gönülden tüm il ve ilçe teşkilatlarımızla destek veriyoruz. Ancak birçok medya kuruluşumuz körler sağırlar birbirini ağırlar şeklinde haberler yapıp, tüm vatandaşların tek yürek olduğu bu belayı, siyasi propagandaya çevirmektedir. Bu husus bizleri ziyadesi ile üzmüştür. Tüm olumsuzluklar CORONAVİRÜSÜ kılıfı altında örtülmeye çalışılmaktadır. Maaş bağışlama kampanyalarından tutunda, yapılan yardımlara kadar. Oysaki dinimiz, bir elin verdiğini öteki el görmeyecek şeklinde buyurmuştur. Maaşını bağışlayan sayın belediye başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Ancak şunu da açıklasınlar lütfen; belediye başkanı olmadan önce ne iş yapıyorlardı? Mal varlıkları neydi? Şu anda mal varlıkları nedir? Belediye başkanlığı maaşlarını bağışlıyor iseler neyle geçiniyorlar? Aklımızla dalga geçmeyi bırakın. Maaşınızı dürüst çalışarak, ananızın ak sütü gibi hak ederek alın ve bağışlamayın. Ancak tüyü bitmemiş, yetimin hakkından elinizi çekin. Maaşı bağışlama şovu yapanlar malvarlıklarınızı açıklama şovuna sizi davet ediyoruz. Seçilmeden önce neydiniz? Şimdi ne oldunuz? Hodri meydan” dedi.
Yardım paketlerine esnafın bütününün dahil edilmesi gerektiğinin altını çizen Hocaoğlu, “Yardım paketine dürüst esnafı da alın. Esnaf çalışmıyor ancak çeki var, senedi var. Şu ana kadar çeki karşılıksız çıkmayan esnafın çekini, hiçbir banka karşılıksız olarak yazmasın. Bu konuda ivedi kanun değişikliği yapılsın. Daha önce yasal takibe düşmeyen hiçbir kredi borçlusu kredisini ödemediği için bu dönemde takibe düşmesin. En az 6 ay süre ile bu düzenlemenin yapılması ivedidir. Namuslu dürüst esnaf mevcut durumda çekini, senedini, kredi borcunu ödeyemeyecektir. Borcunu ödemek için arabasını, evini dahi satmaktadır. Berber, kuaför, terzi gibi zanaat işi ile geçimini sağlayan esnafa, işyerlerinin kapalı kaldığı süre içerisinde kirada ise kira yardımı ve asgari ücret kadar işsizlik fonundan karşılıksız ödeme yapılsın. İnsanlara evde kalın demekle bu iş olmuyor. Elektrik, su ve doğalgaz faturaları bu süreç normal seyrine geçene kadar ertelenmelidir” şeklinde konuştu.
Gaziantep’e tohum desteği yapılıp yapılmadığını da soran Hocaoğlu, “21 ilde çiftçilere tohum desteği yapıldı. Gaziantep bu iller arasında neden yok. Gaziantep’in 14 vekili ne iş yapıyor merak etmekteyiz. Onlarda evde kal çağrısına uymayı fırsat biliyor sanıyoruz. Gaziantep ivedi olarak tohum hibesi kapsamına alınmalıdır. Bunu aynı zamanda bir ziraat mühendisi olarak talep ediyorum. Antep Fıstığını alan satan kalmadı. Çiftçiyi zor günler bekliyor. Çiftçiye verilen mazotun ÖTV’si ivedi kaldırılmalıdır. Yat alana ÖTV siz mazot veren iktidar, üretim yapan, şu günlerde tüm dünyanın ihtiyacı gıdayı karşılayan çiftçiye ÖTV’siz mazot neden vermediğini açıklamalıdır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz