Sıfır tolerans

Gaziantep Valisi Davut Gül, sigortasız ve çocuk işçi çalıştırılmaması konusunda uyardı. 7/24 saha denetimlerinde olacaklarını belirten Gül, ‘Sıfır tolerans’ dedi.

Sıfır tolerans
Telgraf Haber Merkezi
3 Ağustos 2021 / 09:16

Ruhsatsız İşyerleri Değerlendirme Toplantısı, Vali Davut Gül başkanlığında, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları ve ilgililerin katılımları ile gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Gül,  Rekabet şartlarının ihlal edilmemesi, çocuk ve sigortasız işçi çalıştırılmaması gibi konular için  7/24 saha denetiminde olacağız. Çıraklık eğitim merkezlerimizden çırak temin ederek personel ihtiyacınızı giderebilirsiniz’ dedi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, yangın sonrası tedbirleri kapsamında uyarılarda da bulundu. Gül, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla, araç lastiği vb. unsurları yakanlara 402 bin 385 lira para cezasının uygulanacağını ifade etti.

Türkiye'nin birçok yerinde oluşan yangınlar sonrası daha fazla yangının çıkmasını önlenmek amacıyla yeni kararlar alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda Gaziantep'te yeni tedbirler alındı. Gaziantep Valisi Davut Gül, resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla araç lastiği vb. unsurları yakanlara 402 bin 385 lira para cezasının uygulanacağını ifade etti. Vali Davut Gül, yasakları hatırlatarak araç lastiği vb. yakanlara 2872 sayılı çevre kanuna göre 402 bin 385 TL idari para cezası uygulanacağını açıkladı.

Yasakları uygulama konusunda da daha hassas olacaklarını belirten Vali Gül, “Bildiğiniz gibi hassas bir dönemden geçiyoruz. Yapılması yasak olan fakat uygulamada çok dikkat edilmeyen konuları bu süreçte daha hassas takip etme durumundayız. Bu vesileyle araç lastiği vb. yakanlara 2872 sayılı Çevre Kanununa göre 402 bin 385 TL idari para cezası uygulanacaktır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz