Sermet Atay kime kızdı?

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay dün Twitter hesabından zehir zemberek açıklamalar yaptı.

Sermet Atay kime kızdı?
Hasan Akpınar
4 Temmuz 2019 / 09:04

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay dün Twitter hesabından zehir zemberek açıklamalar yaptı. Vali Davut Gül’ün Ankara’da Ak Parti Milletvekilleri ile Gaziantep’in sağlık sorunlarını görüştüğü toplantıya davet edilmemesi nedeniyle tepki gösterdiği iddia edilen Atay,  “Herkese eşit mesafedeyiz, her kesime hizmet ederiz’  diyen şahsın hangi yapıya hizmet ettiğini çok iyi bilmekteyiz” dedi. Atay’ın bu sözlerine karşı Ak Parti Milletvekili Ahmet Uzer de “Gaziantep söz konusu olduğunda gerisi teferruat.  Sayın Valim top sizde” diyerek bir bakıma iddiaları doğruladı.

Atay’ın  twetlerinde ‘Beyaz Siyasetçi’ diye tabir ettiği kişinin Ak Parti Milletvekili Nejat Koçer olduğu yönünde sosyal medyada dolaşan  iddialar üzerine Koçer, Twitter’den  “MHP Gaziantep Milletvekili Sayın Sermet Atay ile Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla ilgili görüştük.  Bu mesajların kamuoyunda şahsıma yönelik algılanmasından üzüntü duyduğunu şahsıma karşı böyle bir kastı olmadığını belirttiler” şeklinde açıklama yaptı.

Hedefte olduğu iddia edilen bir diğer Milletvekili Ahmet Uzer ise , Değerli Arkadaşlar Gaziantep Milletvekillerinin hepsi yerli ve milli. Yapılan ayrımı kabul etmiyoruz. O değil o zaman şu mantığı doğru değil en iyisi tweet atan vekilimize sorun. Ayrıca MHP’li vekil arkadaşlarımızla da bir araya geliriz bizde memnun oluruz.  Vali beyin başkanlığında Gaziantep in sorunlarını da görüşürüz bundan daha doğal ne olabilir ki? Gaziantep söz konusu olduğunda gerisi teferruat.  Sn Valim top sizde” açıklamasını yaptı. 

ATAY’IN MESAJLARI

 MHP Milletvekili Sermet Atay’ın ortalığı karıştıran twetleri şöyle;

 “Cumhur ittifaki bir menfaat ortaklığı değildir. Bu ittifak ülkemizin selameti ve refahı icin kurulmuştur. Birileri görmezden gelsede MHP bu ittifakın vazgeçilmez parçasıdır. Cumhur Ittifakı Gaziantep’te büyük bir başarı yakalamıştır. Bu başarının sahibi ve mimarı Sayın Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan ve Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahceli’dir. Siyasilerin en büyük hastalığı kibir, bencillik ve tavan yapmış egoizimdir. Ne yazık ki Gaziantep’te siyaset sahnesinde yer alan, kerameti kendinden menkul bazı siyasilerimiz bu hastalığın pencesindedir. Bu hastalığın tedavisi siyaset mezarlığıdır.
Bazıları görmek istemese de MHP, Gaziantep siyasetinde ve yönetiminde vardır ve var olacaktır. Bizim siyasetimiz holdinglerin is takibinden ibaret değildir! Kimin ne yaptığını neyin peşinde olduğunu biliriz ve zamanı geldiğinde bunları ifşa etmekten çekinmeyiz!!
Herkese eşit mesafedeyiz (!) herkesime hizmet ederiz (!) diyen şahsın hangi yapıya hizmet ettiğini ve sırtımı Gaziantep halkı yerine hangi holdinge dayadığını da çok iyi bilmekteyiz! Herkes bildiği siyasetini yapsın ancak hedefine MHP vekilini koyacaksan dikkat edeceksin beyaz siyasetçi!

Attığımız tweet de yaptığımız eleştirinin kişisel bir olaya dönüştürülmesi ve hedef seçilmesi yanlıştır!Gaziantep kamuoyu herkesin ne olduğunu bilir!ancak benim twetim bahane edilerek kişisel husumet yaratmak beyhude bir çabadır!

KOÇER ATAY’LA GÖRÜŞTÜ

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer de, sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı: “MHP Gaziantep Milletvekili Sayın SermetAtay ile twitter hesabından yaptığı paylaşımlarla ilgili görüştük.  Bu mesajların kamuoyunda şahsıma yönelik algılanmasından üzüntü duyduğunu şahsıma karşı böyle bir kastı olmadığını belirttiler” 

UZER: SAYIN VALİM TOP SİZDE

Bunun üzerine Ak Parti Gaziantep Milletvekili Ahmet Uzer sosyal medyadan açıklama yaptı. Uzer açıklamasında: “ Değerli Arkadaşlar Gaziantep Milletvekillerinin hepsi yerli ve milli. Yapılan ayrımı kabul etmiyoruz. O değil o zaman şu mantığı doğru değil en iyisi tweet atan vekilimize sorun. Ayrıca MH’li vekil arkadaşlarımızla da bir araya geliriz bizde memnun oluruz.  Vali beyin başkanlığında Gaziantep in sorunlarını da görüşürüz bundan daha doğal ne olabilir ki? Gaziantep söz konusu olduğunda gerisi teferruat.  Sn Valim top sizde”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz