Şehitlerin isimlerini kullanamayacaklar

Şehitlerin isimlerini kullanamayacaklar
Okan Çelik
18 Ağustos 2019 / 20:05

Gaziantep Şehit Aileleri Derneği Başkanı Hamza Bayındır, artık kimsenin şehit ismini kullanarak rant elde edemeyeceğini söyledi. Bayındır, “Tüm dernekler kapatılacak ve şehit yakınları vakıf bünyesine girecek. Dolandırıcılar da bizim üzerimizden rant elde edemeyecek” dedi. 

Bayındır, hükümetin şehit ailelerini çağrılarına kulak verdiğini ve şehit ailelerinin isminin kullanılarak çıkar elde edilmesi ile ilgili çok önemli bir adım attığını bildirdi. Türk milletinin Vatanını ve milletini seven şehit ve gazilerine karşı çok hasaas olan bir toplum olduğunu belirten Bayındır, “Maalesef toplumumuzun bu duyarlılığı bazı rantçıları da harekete geçirdi. Ben şehit yakınıyım diye her yerden yardım peşinde koşanlar var. Biz bu işten çok rahatsızdık. Bakanlar Kurulu kararı ile Türkiye Şehit Aileleri Konfederasyonu Vakfı kurulacak. Her ilde de tek vakıf olacak ve tüm şehit yakınları bu vakfa üye olacak. Gaziler şehitler vakfına üye olamayacak. Böyle olunca da kimse ortaya çıkıp biz şehit derneğiyiz veya onlar adına destek istiyoruz diyemeyecek” ifadelerini kullandı.

Çıkar amaçlı hareket eden açıkgözlerin şehit ailelerini de vvadlerle kandırmaya çalıştığını ve bunun üzerinden rant elde ettiğini belirten Bayındır, “Bir onurlu ve gururlu aileleriz. Vatan uğruna evlatlarımızı feda ettik. Kimse ismimize leke süremez. Buna asla müsaade etmeyiz. Önüne gelen dernek kuruyor. Ya da yanına birkaç kişi alıp biz şehit yakınlarıyız diye yardım peşinde koşuyordu. İnşallah vakı hamlesi ile bu işler son bulacak” diye konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz