Şehitkamil’de camiler dezenfekte ediliyor

Şehitkamil’de camiler dezenfekte ediliyor
Telgraf Haber Merkezi
13 Ağustos 2020 / 22:02

Şehitkamil Belediyesi, ilçe genelindeki tüm camilerde genel temizliklerinin yanı sıra koronavirüsün yayılmasını önlemek adına dezenfekte işlemlerini de aralıksız sürdürüyor. Camilerde yapılan temizlik ve dezenfekte çalışmaları, cami cemaati tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

Şehitkamil Belediyesine bağlı ekipler, periyodik olarak ilçe genelindeki her camide genel temizliğin yanında dezenfekteişlemi de gerçekleştiriyor. Özveriyle çalışan temizlik ekipleri, son olarak Hanifi Şireci Cami’nde çalışma yürüttü. İlk olarak halılara anti bakteriyel toz serpildi ve halılar, elektrikli süpürgelerle temizledi. Ekipler, daha sonra cami kapısı, mihrap, minber, ahizeler, kitaplıklar, vestiyerler, ayakkabılıklar, pencereler ve camların temizliğini yaptı. Ayrıca tuvaletlerle birlikte cami avlusunda da çevre temizliği yapıldı.

Verilen hizmete ilişkin değerlendirmede bulunan Hanifi ŞireciCami İmam Hatibi Cabir Emre, “Malum koronavirüsünyayılmasını önlemek adına Şehitkamil Belediyemiz camilerimizde temizlik işlemlerinin yanında dezenfekteişlemleri de yapıyor. Sağ olsun belediyemizin cami temizlik ekibi, bugün camimizi baştan aşağı temizliyorlar. Camimizin halıları, kapısı, mihrap, minber, ahizeler, ayakkabılıklar, pencereler ve camların temizliği yapıldı. Yapılan temizlik ve dezenfekte çalışmaları bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Camimiz mezarlık içerisinde bulunduğundan dolayı mezarlık ziyaretine gelen vatandaşlarımız, vakit namazlarını kılmak için camimize gelerek, daha temiz ve hijyen bir ortamda maske takarak ve sosyal mesafe kuralına uyarak namazlarını kılıyorlar. Ben, bu vesileyle Şehitkamil Belediyemize, camilerimize verdiği bu önemden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz