Şehitkamil Belediyesi’nden anlamlı davranış

Şehitkamil Belediyesi, Suriye’nin İdlib kentinde şehit düşen Mehmetçikler için ilçedeki esnaf ve vatandaşlara Türk Bayrağı dağıttı.

Şehitkamil Belediyesi’nden anlamlı davranış
Gülşah Sert
28 Şubat 2020 / 16:00

Şehitkamil Belediyesi, Suriye’nin İdlib kentinde şehit düşen Mehmetçikler için ilçedeki esnaf ve vatandaşlara Türk Bayrağı dağıttı. Türk Bayrağı’nı zabıta ekiplerinden teslim alan esnaflar, bayrakları iş yerlerine astılar. 

MEHMETÇİK İÇİN BOL BOL DUA

Suriye’nin İdlip kentinde rejim güçlerinin düzenlediği hava saldırısı sonucu şehit düşen 33 Mehmetçik için bağımsızlığın, milli birlik ve beraberliğin sembolü olan Türk Bayrağı dağıtıldı. Şehitkamil Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, ilçenin çeşitli yerlerinde ev ve işyerlerine asılmak üzere esnaf ve vatandaşlara Türk Bayrağı dağıttı. Türk Bayrağını alıp öperek iş yerlerine asan esnaf, Mehmetçik için bol bol dua etti. 

GÜN BİRLİK BERABERLİK GÜNÜ

Korutürk Caddesi esnaflarından Kemal Sevük, dağıtılan Türk bayrağına ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Öncelikle İdlib’te yaşanan olaydan dolayı şehit olan tüm askerlerimize Allah’tan rahmet diliyor, ailelerine ve aziz milletimize baş sağlığı diliyorum. Yaşanan olaydan dolayı Türk Milleti olarak çok üzgünüz. Biz, millet olarak bir ölürüz, bin diriliriz. Hiçbir zaman yıkılmayacağız. Buradan aziz milletimize de sesleniyorum; gün birlik ve beraberlik günüdür. Bugün de Şehitkamil Belediyemiz birlik ve beraberlik çağrısında bunularak bizlere Türk Bayrağı hediye ettiler. Bizler de esnaf olarak şanlı Türk Bayrağımızı iş yerlerimize astık. Türk Bayrağımız, hiçbir zaman yere düşmeyecektir. Allah, her zaman yardımcımız olsun.”

TÜRK MİLLETİ HİÇBİR ZAMAN YIKILMAYACAK

Türk milletinin hiçbir zaman yıkılmayacağını vurgulayan esnaf Mehmet Aydoğan, “Öncelikle aziz milletimizin başı sağ olsun. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Ülkemize, milletimize, vatanımıza Rabbim hiçbir zaman zeval vermesin. Allah’ın izniyle Türk milleti, hiçbir zaman yıkılmayacaktır. Sağ olsun Şehitkamil Belediyemiz de Türk Bayrağı dağıttı. Bizler de bayrağımızı iş yerlerimize astık. Ülkemiz için bir değil bin canımız feda olsun” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz