Şehitkamil Belediyesi Türk Bayrağı dağıttı

Şehitkamil Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla vatandaşa Türk Bayrağı armağan etti. Vatandaşlar, anlamlı hediyenin kendilerini memnun ettiğini dile getirdiler.

Şehitkamil Belediyesi Türk Bayrağı dağıttı
Telgraf Haber Merkezi
15 Temmuz 2020 / 19:32

 

Şehitkamil Belediyesi, 15 Temmuz 2016 günü Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından kalkışılan başarısız darbe girişimi sonrası TBMM tarafından ilan edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle vatandaşa Türk Bayrağı armağan etti. Türk Bayrağı hediyesi dolayısıyla Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine teşekkür eden vatandaşlar, kapılarında kendilerine teslim edilen milli birlik ve beraberliğin sembolü olan armağanın kendilerini çok memnun ettiklerini ifade ettiler.

 

BAŞKANIMIZA VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bayrak dağıtımına ilişkin açıklamada bulunan Seyrantepe Mahalle Muhtarı Hamdi Taşkın, “Bugün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Şehitkamil Belediyemizin mahallemizde bayrak dağıtımı oldu. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Malum her yıl meydanlara gidiyorduk. Koronavirüs nedeniyle bugün meydanlara gidemiyoruz ama bu bizim için hiçbir engel değil. 20.15’te balkonlarımıza, pencerelerimize çıktık, Şehitkamil Belediyemizin dağıtmış olduğu bayrakları sallayarak, gür bir sesle İstiklal Marşımızı okuduk. Bir daha böyle bir darbe teşebbüsünün yaşanmasına izin vermeyeceğiz. Ben bu vesileyle 15 Temmuz gecesi vatanımız uğruna hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum, gazilerimize de sağlık diliyorum” şeklinde konuştu.

 

İbrahim Halil Küçük isimli vatandaş ise bayrak dağıtımıyla ilgili şunları söyledi:

 

“Bugün, 15 Temmuz. 4 yıl önce ülkemizde devletimize karşı bir kalkışma yaşandı. Bir kez daha darbe girişimini lanetliyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlıklı bir ömür diliyorum. Şehitkamil Belediyemizin hediye ettiği bayraklarla balkonlarımızdan İstiklal Marşımızı okuyacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah, bize bir daha 15 Temmuz gibi bir gün yaşatmasın.”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz