Şehir efsanesi

Valim Davut Gül, Sof Dağı’ndaki taş ocakları ve çevresinde tarım İl Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte incelemelerde bulundu.

Şehir efsanesi
Hasan Akpınar
9 Eylül 2019 / 00:05

Son günlerde hedef tahtasında olan Sof Dağı eteklerindeki taş ocaklarını inceleyen Vali Davut Gül, konuyla ilgili Şehir Efsanesi terimini kullanırken bölgenin 2009 yılında ruhsata kapatıldığını ve üretime devam eden 5 tesisten sadece biri ile ilgili şikayet bulunduğunu kaydetti. 

Valim Davut Gül, Sof Dağındaki taş ocakları ve çevresinde tarım İl Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte incelemelerde bulundu.

Vali Gül; “Sof Dağıyla ilgili şehir efsanesini inceledik.  Taş ocakları coğrafi olarak Sof Dağı’nda değil, dağın eteklerinde, Nurdağı yolu üzerinde.  Üretim yapan 5 tesis var, en yenisi 2000 yılında en eskisi 1967 yılında ruhsatını almış. Bölge 2009 yılında yeni ruhsat sahasına kapatılmış.” dedi. 

YENİ VERİLEN RUHSAT YOK

Yeni ruhsatlandırılmış taş ocağı bulunmadığını kaydeden Vali Gül, şöyle devam etti;

Özetle; yeni verilen ruhsat yok, yıllar önce ruhsatlandırılmış ve kendi ruhsat sahalarında üretim yaparak asfalt, beton, kireç vbham maddesi üretiyorlar, ilgili kurumlar tarafından düzenli denetleniyorlar, Bir ocağın tozdan dolayı mahkemede lehte ve aleyhte kararları var”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz