Sedef Karagöz Sanko Enerji Grubuna katıldı

Sedef Karagöz, Sanko Enerji Grubuna Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Sedef Karagöz Sanko Enerji Grubuna katıldı
Telgraf Haber Merkezi
6 Nisan 2021 / 08:27

Sedef Karagöz, Sanko Enerji Grubuna Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Profesyonel kariyerine 1988 yılında Barmek Holding bünyesinde başlayan Sedef Karagöz, yurt içi ve yurt dışı güç iletim ve dağıtım projelerinde 15 yıl yöneticilik yapmıştır.

Karagöz, 2003 yılında katıldığı Siemens’te, enerji alanında faaliyet gösteren çeşitli iş birimlerde yöneticilik yaptıktan sonra, 2013 -2015 yılları arasında Siemens A.Ş. İcra Kurulu Üyesi ve Enerji Sektöründen Sorumlu Ülke Lideri olarak görev yapmıştır.

Karagöz, 2015 yılında Siemens’ten ayrılarak, Türkiye ve Hollanda merkezli, mühendislik çözümleri geliştiren şirketler kurmuştur.

ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümünden yüksek lisans derecesi ile mezun olan ve ODTÜ İşletme Fakültesinde MBA Programını tamamlayan Sedef Karagöz, evli ve bir çocuk annesidir.

Sanko Enerji Hakkında

Sanko Enerji Grubu elektrik üretim santrali projeleri geliştirmekte, kurmakta, işletmekte ve üretilen elektriğin satışı ile elektrik ticareti yapmaktadır. Türkiye’nin enerji ihtiyacına güvenilir ve sürdürülebilir katkı sağlarken, ülkemizdeki enerji kaynaklarını en verimli ve etkin şekilde kullanmayı hedeflemektedir. 

Üretim planlama ve optimizasyonu, serbest tüketiciler, tezgâh üstü piyasalar, ikili anlaşmalar ve karbon ticareti alanlarında faaliyet gösteren Sanko Enerji Grubu, yenilikçi teknolojilerle her gün güçlendirdiği altyapısı ve uzman kadrosu ile piyasanın lider oyuncularından biridir.

Altı hidroelektrik, altı rüzgâr enerjisi ve üç jeotermal enerji santralinden oluşan toplam 927 MW’lık kurulu gücüyle, tamamı yenilenebilir kaynaklardan, senelik 3,4 milyar kWhenerji üretme kapasitesine sahip olan Grup, bugüne kadar toplam 1,5 milyar $ yatırım yapmıştır.    

Sanko Enerji Grubu hakkındaki güncellemeleri www.sankoenerji.com.tr adresinden takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz