Sanayiye aşı dopingi

Vali Davut Gül’ün desteği ve Sağlık Müdürlüğü’nün katkıları ile Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’ndeki  fabrikalarda yerinde aşılama dönemi başladı.

Sanayiye aşı dopingi
Telgraf Haber Merkezi
16 Haziran 2021 / 03:53

Vali Davut Gül’ün desteği ve Sağlık Müdürlüğü’nün katkıları ile Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’ndeki  fabrikalarda yerinde aşılama dönemi başladı. 210 bin çalışanı olan OSB’nin öncü olduğu uygulama ‘Sanayide aşı dopingi’ olarak değerlendirildi.

Gaziantep’te artık OSB’de çalışan işçiler fabirakalarında aşı olabilecekler. Gaziantep Valisi Davut Gül’ün desteği ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün katkısı ile fabrikalarda aşılama dönemi başladı. OSB’nin öncü olduğu uygulama ile firmasında aşı yaptırmak isteyenler randevu ile aşı olabilecekler. OSB, yerinde aşı ile ilgili olarak, “OSB de yaklaşık 210 bin çalışan var. Bu konuda öncü oldu. Sağlık Müdürlüğü’nün katkısı ve Vali Davut Gül’ün de desteği ile fabrikalarda yerinde aşılama başladı. Bu sayede yoğun sanayi işgücüne sahip Gaziantep’te aşılama sürecine güçlü bir ivme kazandırılırken, işletmelerde de üretimin devamlılığı sağlanmış olacak” açıklaması yaptı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Üretimin devamlılığı ve güvenliği için organize sanayi bölgelerinde mobil ekiplerimizle yerinde aşı uygulamasına başlıyoruz. Çarklar dönmeye devam edecek. Bu güce güvenin” dedi. Gaziantep’te hemen harekete geçildi ve korona virüsle mücadelede çok önemli bir adım atıldı. OSB konuyla ilgili olarak, “Sayın Sanayicimiz; COVID-19 virüsüne karşı korunmak için hızlı bir şekilde aşılama yapılması gerekmekte olup, Sağlık İl Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda, aşılamanın siz değerli sanayicilerimizin firmasında yapılmasına karar verilmiştir. Firmasında aşı yaptırmak isteyen firmalarımız randevu için irtibat no: Mehmet Ali KAYA 0530 225 59 38 iletişim kurması önemle duyurulur” şeklinde duyuruda bulundu.

Gaziantep’te Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından hızla hareket edilerek yerinde aşı uıygulaması başlatıldı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz