Şampiyonlar ödüllerini aldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin (GBB) katkılarıyladüzenlenen Türkiye Bisiklet Yol Şampiyonası’nda derece alanisimler kupa ve madalyalarına kavuştu.

Şampiyonlar ödüllerini aldı
Telgraf Spor Servisi
28 Haziran 2022 / 04:30

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin (GBB) katkılarıyladüzenlenen Türkiye Bisiklet Yol Şampiyonası’nda derece alanisimler kupa ve madalyalarına kavuştu.

Burç Kırsal Mahallesi’nde düzenlenen şampiyonada 247 sporcu 16 farklı kategoride kozlarını paylaştı. Sporcular, Büyük Erkek, U23 Erkek, Büyük Kadın, Genç Erkek, GençKadın, U17 Kadın ve U15 Kadın olmak üzere toplamda 7 kategoride zamana karşı yol yarışında ter dökerken 6 kategoride bireysel, 3 kategoride ise takım olarak yarıştı.

Kıyasıya mücadelelere sahne olan şampiyonanın sonundaGaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ve GBB Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanı Zekeriya Efiloğluderece alan yarışmacılara ve takımlara kupa ve madalyalarınıverdi.

U17 KADIN TAKIM KLANSMANINDA GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR, BİRİNCİLİK İPİNİ GÖĞÜSLEDİ

Şampiyonada takım olarak mücadele eden Gaziantep BelediyeSpor Kulübü, U17 Kadın Takım Klasmanında birincilik ipinigöğüslerken Büyük Kadın Takım Klasmanında, KaramanDuru Bulgur Performans Gençlik ve Spor Kulübü ve GençKadın Takım Klasmanında, Sivas Yurdum Gençlik ve SporKulübü Derneği birinci sıraya yerleşti.

Genç Erkekler Takım Klasmanında Konya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü birinci sıraya otururken Torku ŞekerGençlik ve Spor Kulübü Derneği ikinci ve Şanlıurfa GençlikSpor Kulübü Derneği üçüncü oldu. Büyük Erkekler TakımKlasmanında Sakarya Büyükşehir Belediye Spor KulübüDerneği birinci, Spor Toto Spor Kulübü Derneği ikinci, Konya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Derneği üçüncü oldu.

ZAMANA KARŞI YOL YARIŞINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU  

Şampiyona çerçevesinde zamana karşı yol yarışmalarında iseBüyük Erkek ITT’de, Ahmet Örken birincilik kürsüsüneotururken, Örken’i, Burak Abay, Oğuzhan Tiryaki izledi. U23 Erkek ITT’de Ali İhsan Egin birinci olurken Egin’i, SametBulut, Halil İbrahim Doğan takip etti.

Büyük Kadın ITT’de, Azize Bekar birinci, Keziban Koyunikinci, Fatma Sezer üçüncü; Genç Erkek ITT’de Ferhat Emişcibirinci, Ali Küçük ikinci, Ramazan Yılmaz üçüncü; GençKadın ITT’de Fatmanur Doğan birinci, Funda Taşkın ikinci, Semanur Kiriş üçüncü; U17 Kadın’da Emine Irmak Sezerbirinci, Eda Nur Toy ikinci, Sedanur Satıcı üçüncü; U15 Kadın’da Emine Adanalı birinci, Sinem Keskin ikinci, Yağmur Ecrin Çolakoğlu üçüncü oldu.

Yol Yarışı kategorilerinde ise U15 Kadın’da Emine Adanalıbirinci, Yağmur Ecrin Çolakoğlu ikinci, Sinem Keskinüçüncü; U17 Kadın’da Emine Irmak Sezer birinci, SudenurSatıcı ikinci, Eda Nur Toy üçüncü; Genç Kadın’da FatmanurDoğan birinci, Funda Taşkın ikinci, Ekin Ereke üçüncü; Büyük Kadın’da Azize Bekar birinci, Keziban Koyun ikinci, Fatma Sezer üçüncü; Genç Erkek’te Mustafa Ayyorkunbirinci, Ramazan Yılmaz ikinci, Ferhat Emişci üçüncü; BüyükErkek’te Mustafa Sayar birinci, Halil İbrahim Doğan ikinci, Onur Alkan üçüncülük elde etti.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz