Şahinbey Belediyesi ihtiyaç sahiplerine 2.000 lira para, evleneceklere de çeyiz seti veriyor

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu 7.000 aileye 2.000 TL, evlenecek ihtiyaç sahiplerine de çeyiz seti verecek

Şahinbey Belediyesi ihtiyaç sahiplerine 2.000 lira para, evleneceklere de çeyiz seti veriyor
Telgraf Haber Merkezi
1 Temmuz 2020 / 16:41

 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Temmuz ayı 1. olağan meclis toplantısında müjde üstüne müjde verdi.

Şahinbey İlçesine yapılan ve yapılacak olan hizmetler için toplanan Şahinbey Belediye Meclisinin Temmuz ayı oturumunda Sosyal Marketten faydalanan ihtiyaç sahibi 7.000 aileye ve yeni evlenecek çiftleri mutlu edecek kararlar alınarak komisyonlara havale edildi.

 

MÜJDELER PEŞ PEŞE GELDİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi bünyesindeki sosyal marketten faydalanan ihtiyaç sahibi 7.000 aileye 2.000 TL destek müjdesi vererek, "Kurban Bayramı öncesinde sosyal marketimizden faydalanan 7.000 aileye 2.000 TL vermek istiyoruz. Bunun için gerekli çalışmaları yaptık. Korona virüsü tedbirleri kapsamında vatandaşlarımıza daha önce 1.000 TL destekte bulunmuştuk. Kurban Bayramı öncesinde sosyal marketimizden destek alan 7.000 aileye 2.000 TL destek vererek kurbanlarını almalarına yardımcı olmak istiyoruz" dedi.

BİR MÜJDE DE YENİ EVLENECEK ÇİFTLERE

 Başkan Mehmet Tahmazoğlu, alım gücü olmayan ve evlenecek olan çiftlere çeyiz müjdesi vererek, "Şahinbey Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğin gereksinimlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Sosyal marketimizden destek alan 7.000 aileye Kurban Bayramı öncesi 2.000 TL destek vereceğiz. Ancak sadece bununla da yetinmeyip Yeni evlenecek olan ancak maddi gücü zayıf olan çiftlerimize ihtiyaçlarına göre buzdolabı, çamaşır makinası, fırın, oturma grubu, halı ve elektrik süpürgesinden oluşan çeyiz seti hediye edeceğiz" dedi.

Şahinbey Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında gündeme alınan 22 maddenin 8'i İmar ve Bayındırlık Komisyonu'na, 8'si Plan Bütçe Komisyonuna, 2 madde Plan Bütçe ve Eğitim ve Gençlik Komisyonuna 1 madde tarife Komisyonuna, 1 madde Dış İlişkiler Komisyonuna, 1 madde Çevre ve Temizlik Komisyonuna, 1 madde Kırsal Kalkınma Komisyonuna havale edilirken 1 madde ise gündem dışı oylanarak gündeme alındı.

Şahinbey Belediye Meclisi Haziran ayı 2. oturum toplantısını 06 Temmuz 2020 Perşembe günü saat 16.00'da yapılmak üzere birinci oturuma son verildi.

 

Yorumlar (10)

+ Yorum Yaz