Sağlık teknikerlerinin ataması bir an önce yapılmalı

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada sağlık sektörünün dikkat isteyen mesleklerinin istihdam sorununa dikkat çekti.

Sağlık teknikerlerinin ataması bir an önce yapılmalı
Telgraf Haber Merkezi
28 Kasım 2019 / 09:44

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada sağlık sektörünün dikkat isteyen mesleklerinin istihdam sorununa dikkat çekerek; biran önce gerekli çalışmaların yapılarak, sağlık teknikerlerinin atamaları yapılması gerektiğini belirtti.

“SAĞLIK TEKNİKERLERİNİN ATAMALARI BİRAN ÖNCE YAPILMALI!”

Kaplan’ın TBMM Genel Kurul konuşması şöyle:

“Her geçen yıl atanmayı bekleyen mezun sayısı artarak devam ederken, sağlık sektörünün dikkat isteyen mesleklerinden olan Anestezi Teknikerleri, Optisyenler,  Radyoterapi Teknikerleri, Diyaliz Teknikerleri, Radyoloji Teknikerleri, Eczane Teknikerleri, Adli Tıp Teknikerleri, Fizyoterapistler atanamamakta, bu meslek gruplarının yerine farklı meslek gruplarından personeller çalıştırılmaktadır. 

Bu meslek grupları, mezun olduktan sonra istihdam noktasında ciddi sıkıntılar yaşamakta, mezun olduktan sonra iş bulamamakta; düşük ücretle, vasıfsız iş aramaya zorlanmaktadır.

Sağlık eğitimi almış, sağlık sektörünün en dikkat isteyen meslek gruplarında olan ve mesleğini yapmak isteyen bu mezunların istihdam edilmeleri için gerekli çalışmalar ve düzenlemeler biran önce yapılmalıdır.”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz