OSB’ye Vali morali

Vali Davut Gül, OSB müteşebbis heyetiyle birlikte bölgedeki işletmeleri gezdi, sanayicileri dinledi.

OSB’ye Vali morali
Cihat Öztürk
18 Şubat 2020 / 22:14

Vali Davut Gül, OSB müteşebbis heyetiyle birlikte bölgedeki işletmeleri gezdi, sanayicileri dinledi. Müteşebbis heyeti toplantısında OSB Başkanı Cengiz Şimşek ve üyelerle bir araya gelen Gül, 2020 yılında gerçekleştirilecek projelerle ilgili brifing aldı.

Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısı Vali Davut Gül’ün başkanlığında gerçekleştirildi. 2020 yılında gerçekleştirilecek olan projelerin ele alındığı toplantıya Müteşebbis Üyeleri, Sanayi Odası Başkanları Adil Konukoğlu ve Adnan Ünverdi, OSB Başkanı Cengiz Şimşek, Mehmet Özmen, Sezer Cihan, Hüseyin Ulutaş, Özgür Özdağlı, Halil Tepe, İbrahim Gümüşoğlu, Savaş Mahsereci katıldı. Toplantı sonrası heyetle birlikte OSB turuna çıkan Gül, Arıtma Tesisi ve Çamur Yakma alanını gezdi. 5. Organize Sanayi Bölgesi'nde yapımı devam eden cami inşaatında da incelemelerde bulunan Gül, işletme sahipleri ve işçilerle de sohbet etti. 

GAZİANTEP MODELİ ÜLKEYE DEĞER KATIYOR

Toplantıda OSB’nin kapasitesinin her geçen gün artığına dikkat çeken Gül, OSB’nin sadece şehre değil tüm Türkiye’ye değer kattığını söyledi. “Gaziantep OSB’nin üretmesi demek ülkenin üretmesi demektir” diyen Gül, “Gaziantep Modeli bu şehrin ana dayanışma unsuru. Bu ruh ülkenin her kesiminde takdir görüyor. Biz bu dayanışma kültürünün devamı için çalışmaya devam etmeliyiz.”

Devam eden projelerle ilgili müteşebbis heyetinde bilgi alan Gül, şunları söyledi: Biz kamu olarak sizlerin önünü açmak için elimizden geleni yapıyoruz. Sizlere düşen de kendi menfaatlerinizi şehrin menfaatleriyle özdeşleştirmek. Gaziantep ancak böyle büyür gelişir. Bu şehir için taş üstüne taş koyan herkesten Allah razı olsun. Biz bu şehir için çalışan, üreten herkesin yanındayız yanında olmaya da devam edeceğiz” dedi.

VALİ GÜL’DEN TOPLANTI SONRASI OSB TURU

Vali Davut Gül, 5. Organize Sanayi Bölgesi'nde yapımı devam eden cami inşaatında incelemelerde bulunarak çalıșmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. İl Müftüsü Ahmet Çelik’in de katıldığı incelemede Gül, “160 bin işçinin çalıştığı Gaziantep OSB’de cami inşaatları da hayırseverler tarafından yapılıyor, Allah hayırlarını makbul eylesin” dedi.

ARITMA TESİSİS VE ÇAMUR YAKMA ALANINDA İNCELEME

Vali Gül, Organize Sanayi Bölgesi Müteșebbis Heyeti ile, OSB'nin Arıtma Tesisi ve Çamur Yakma Alanlarında incelemelerde bulundu. Vali Gül burada yaptığı konuşmada: “Gaziantep OSB çamur bertaraf ve arıtma tesisini inceledik; hedefimiz doğal yaşamı bozmadan üretimi sürdürmek” dedi.

AKINAL’A ZİYARET

Vali Gül, Akınal Tekstili ziyaret ederek Yönetim Kurulu Bașkanı Cevdet Akınal'dan şirket faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

AKIN BULGUR’DA SEKTÖR ÜZERİNE DEĞERLENDİRME

Vali Gül, Akın Bulgur Şirketini ziyaret ederek Yönetim Kurulu Bașkanı Mehmet Akıncı ile sektör üzerine değerlendirmelerde bulundu.

ŞİRECİ TEKSTİLE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

Vali Gül, Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren ve çıkan yangında zarar gören Șireci Koton Fabrikasında incelemelerde bulunarak fabrika sahibi Ahmet Șireci'ye geçmiş olsun dileklerini iletti. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz