Okuma azmi ‘Yok artık’ dedirtti

Gaziantep’te evli ve 2 çocuk babası Bülent Acuoğlu, üçüncü üniversitesini bitirerek meslekleri arasına avukatlığı da ekledi.  ‘Ömrüm yettiği kadar okuyacağım’ diyen Acuoğlu, önümüzdeki yıl da 4’üncü üniversitesine başlamayı hedefliyor.

Okuma azmi ‘Yok artık’ dedirtti
Okan Çelik
27 Ekim 2020 / 07:26

Gaziantep’te evli ve 2 çocuk babası Bülent Acuoğlu, üçüncü üniversitesini bitirerek meslekleri arasına avukatlığı da ekledi.  ‘Ömrüm yettiği kadar okuyacağım’ diyen Acuoğlu, önümüzdeki yıl da 4’üncü üniversitesine başlamayı hedefliyor.

43 yaşındaki Bülent Acuoğlu, inanılması güç bir başarıya imza attı. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme bölümünü bitiren Acuoğlu, insan hayatı boyunca okumaya ve öğrenmeye devam etmeli dedi ve Gaziantep Üniversitesi ithalat ve İhracat bölümünden mezun olarak ikinci üniversitesini bitirdi. Evli ve Zeki Emir (11) ile Ömer Eymen (5) isimli iki çocuk sahibi olan Acuoğlu, son olarak da Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bölüm ikincisi olarak bitirdi. Bir yıllık stajını da tamamlayan Acuoğlu, avukatlık mesleğini icra etmeye başladı. Acuoğlu, avukatlık ruhsatını BARO Başkanı Bektaş Şarklı’dan alır almaz kolları sıvadı. Acuoğlu son olarak da Gaziantep Üniversitesi Arkeoloji Bölümünü kaandı ve önümüzdeki yıl eğitimine başlamayı hedefliyor.

EŞİM VE ÇOCUKLARIMA OKUMAYA GİDİYORUM DEDİM

Bir dönem Gaziantep’te gazetecilik mesleğini de başarıyla icra eden Bülent Acuoğlu, Acuoğlu ailesinin bir avukat daha kazanmasını sağladı. En büyük hedefinin dördüncü üniversite olduğunu belirten Acuoğlu başta eşi olmak üzere ailesinden hep destek aldığını dile getirdi. 2 çocuğu ve eşini bırakarak Kıbrıs’a üniversite okumaya gittiğini belirten Acuoğlu, “Çocuklarımdan ev sevdiklerimden ayrıkmak zor geldi. Ama okuma aşkı sabrı öğretti. 3 yılda Hukuk Fakültesi’ni bitirdim. Eşim ve çocuklarıma ben okumaya gidiyorum dediğimde üzülseler de git dediler. Hep yanımda olup destek oldular. Onların da desteği ile üçüncü üniversiteyi bitirdim. Şimdiki hedefim dördüncü üniversite” şeklinde konuştu.

ÇOCUKLARIMA ÖRNEK OLMAK İSTİYORUM

İnsanın he zaman kendisini geliştirmesi gerektiğini belirten Acuoğlu, “Ben 43 yaşında avukat oldum. Çocuğum yaşındaki öğrencilerle aynı sıralar paylaştım. Onlardan da çok şey öğrendim. Okumanın yaşı yok. Ben iyi bir meslek sahibi oldum artık yeter demeyin. Her zaman yeni şeyler öğrenmeye gayret gösterin. Benim şimdiki hedefim de arkeoloji diploması da alabilmek. İnşallah onu da başaracağım. Arkeoloji de bitince beşincisine bakarız. Allah ömür verdiği sürece imkanlarım uygun olduğu zamanda okumaya devam edeceğim. İnşallah çocuklarıma da örnek olmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz