Minik yüreklerden alkışlanacak kampanya

Yesemek Rotary Kulübü bünyesinde kurulan Rotakids Topluluğunun minik üyeleri alkışlanacak bir kampanyaya imza attı.

Minik yüreklerden alkışlanacak kampanya
Telgraf Haber Merkezi
17 Ocak 2022 / 08:37

Yesemek Rotary Kulübü bünyesinde kurulan Rotakids Topluluğunun minik üyeleri alkışlanacak bir kampanyaya imza attı.

6-12 yaş aralığında, sosyal sorumluluk duygusu ile erken yaşta Buluşmuş çocuklardan oluşan Rotakids Topluluğu üyeleri düzenledikleri yardım kampanyası ile ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik 132 adet mont, 100 çift bot ve çorap bağışı topladı. Soğuk kış günlerinde yürekleri ısıtan kampanya ile takdir toplayan Rotakids üyeleri topladıkları yardımı ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amacıyla Gaziantep Yardım Vakfı'na teslim ettiler.

Pandemi kurulları çerçevesinde yapılan yardım kolilerinin teslim törenine Yesemek Rotary Kulübü Rotakids Topluluğu Başkanı Ali Eren Uğurluer, Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ergun Yetkin ve Yesemek Rotary Kulübü Başkanı Hakan Maraş katıldı. Rotakids Topluluğu Başkanı Ali Eren Uğurluer, kampanyaya destek veren akranlarına ve büyüklerine teşekkür etti. Yesemek Rotary Kulübü Başkanı Hakan Maraş da, Gaziantep Yardım Vakfı gibi güvenilir vakıflara büyük ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekti.

Gaziantep Yardım Vakfı Başkanı Ergun Yetkin de Rotakids Topluluğu Başkanı Ali Eren Uğuruler ve üyelerine teşekkür ederek, "Bu yardımları Gaziantep Yardım Vakfı olarak bugüne kadar aldığımız en önemli bağış olarak görüyorum. Başta Rotakids Topluluğu üyeleri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

 Gaziantep Yardım Vakfı'nın faaliyetleri hakkında da bilgi veren Başkan Ergun Yetkin şöyle devam etti: "Hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü olan vakfımız, 2021 yılında yoğun bir faaliyet dönemi geçirdi. Yoksul evlere yönelik gıda ve ihtiyaç maddesi dağıtımlarımız devam etti. Hayırseverlerimiz tarafından bağışlanan kıyafet, ayakkabı vs. ürünlerin dağıtımı yapıldı. Kurban Bayramında kurbanlık bağışlarımız oldu. 100 öğrenciye tablet dağıttık. 90 Üniversite öğrencisine burs veriyoruz. Birçok öğrenciye okul desteği sağlıyoruz. Takdir alan öğrencilerimize servis ücreti ve internet bağlantısı desteği veriyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile temas halinde olarak, ortak çalışmalar yapıyoruz. Fen Lisesinin yatılı öğrencilerine yemek desteği veriyoruz. Ayrıca fakir ailelere ev eşyası desteği sağlıyoruz. Buradan bir kez daha tüm hayırseverlerimize katkıları için teşekkürlerimizi sunuyorum."

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz