Maxim galibiyet istiyor

Süper Lig'in 29. haftasında deplasmanda Beşiktaş ile oynayacak olan Gaziantep Futbol Kulübü, maçı hazırlıklarını tamamladı.

Maxim galibiyet istiyor
İHA
6 Mart 2021 / 08:05

Süper Lig'in 29. haftasında deplasmanda Beşiktaş ile oynayacak olan Gaziantep Futbol Kulübü, maçı hazırlıklarını tamamladı. 

Gaziantep FK’nın yıldızoyuncusu Alexandru Maxim, Beşiktaş deplasmanındangalibiyetle ayrılmak istediklerini ifade etti. İstanbul’daoynanacak olan zorlu mücadele 19.00’da başlayacak.

Süper Lig'in 29. haftasında Beşiktaş ile deplasmandakarşılaşacak olan Gaziantep FK, hazırlıklarınıtamamlayarak İstanbul’a gitti. Gaziantep FK’nın yıldızoyuncusu Alexandru Maxim, Beşiktaş maçındangalibiyet alarak seri yakalamak istediklerini belirtti.

“Gençlerbirliği maçını kazandığımız için çok mutluyuz” 

Ligin 28. haftasında 10 kişi kalmalarına rağmen geridengelerek Gençlerbirliği maçını kazandıkları için mutluolduklarını ifade eden Maxim, “Öncelikle Gençlerbirliğimaçını kazandığımız için çok mutluyuz. Çünkü bizimiçin çok önemliydi. Önceki maçlarda da iyi oynuyordukama bir türlü 3 puanı alamıyorduk. Son maçta aldığımız3 puan özellikle 10 kişi olmamıza rağmen maçı çevirmişolmamız bizim özgüvenimizi yerine getirdi. Tekrardanbir aradayız ve sahada birbirimize ne kadar yardımcıolduğumuzu, ne kadar desteklediğimizi göstermiş olduk. Dolayısıyla da özgüvenimiz yükseldi” dedi.

“Beşiktaş’tan 3 puan alabileceğimizi düşünüyorum”

Süper Lig'in 29. haftasında deplasmanda Beşiktaş’a karşıgalibiyet alabileceklerini söyleyen yıldız oyuncu, “Önümüzdeki Beşiktaş maçı için de çok pozitifdüşünüyorum. Oraya gidip 3 puan alabileceğimizidüşünüyorum. Performansımın düştüğünüdüşünmüyorum. Çünkü önceden goller veya asistleryapıyordum şu an daha az yapıyorum. Belki o yüzdenböyle görünüyordur ama bununla alakası yok. Çünküfutbol sadece gol ve asist değil. Tabi ki skora katkıdabulunmayı istiyorum ama bu bir takım oyunu vehepberaber oynuyoruz. Tabi ki çalıştıkça skora katkıdabulunmak istiyorum ve daha iyi olacağım. Gençlerbirliğimaçında baştan beri serbest oynuyordum. Çünkü hocaher zaman bana bu serbestliği veriyor. Bu da banaözgüven veriyor. Futboldan bahsettiğimiz zaman tabi kibir takım oyunu, bireyselliğe indirgeyemeyiz bunu. Şuanda herkesin bizden çok yüksek beklentisinin olduğu birzamandayız. O yüzden burada bizim saha içerisindeyaptıklarımız ve kendimize özgüvenli oynamamız çokönemli. Hocamız da bize bunu veriyor. Özellikle top bizdeyken bana sürekli serbest olmamı söylüyor. Banabu serbestliği veriyor. Dolayısıyla bu da bana özgüvenveriyor ve takım olarak daha iyi oynuyoruz” diyekonuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz