Sumudica tempoyu arttırıyor

Gazişehir Gaziantep teknik direktörü Marius Sumudica, takımın her geçen hafta daha iyiye gittiğini, temponun da giderek artacağını söyledi. Rumen teknik adam, “Bu takımın zamana ihtiyacı var.

Sumudica tempoyu arttırıyor
Telgraf Spor Servisi
9 Eylül 2019 / 21:51

Takımın her geçen gün üzerine koyup oynaması beni mutlu ediyor. Aramıza yeni gelen 17-18 oyuncu var. Bu bir uyum süreci. Bu takımı ligde tutacağım” dedi.

A milli takımın maçları nedeniyle lige verilen arada TFF 1. Lig ekiplerinden Hatayspor ile hazırlık maçı oynayan Gazişehir Gaziantep’te, teknik direktör Sumudica oyuncularına şans vererek saha da gördü. Formayı giyebilmek için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyleyen Rumen teknik adam, “Haftadan haftaya takımın ritmini kaybetmesini istemedim bu takımın birlikte çok oynamaya ihtiyacı var. Oynamayan oyuncalara şans vermem gerekiyor. Onları görmem lazım. Ve iki yeni oyuncu var. Bu oyuncularda kendilerini gösterip performanslarını artırıp ilk 11’e girmeleri gerekiyor. Benim bunu da görmem gerekiyor. Bu yüzden Hatayspor ile hazırlık maçı oynadık. Beşiktaş gibi zorlu bir takımla oynayacağız. Mücadele etmemiz gerekiyor” dedi.  

“TARAFTAR DESTEĞİNİ HİSSETMEMİZ GEREKİYOR”

Sezon boyunca taraftar desteğini hissetmek istediklerini söyleyen Marius Sumudica, “Taraftarları arkamıza almamız lazım. Taraftar kazanmamız lazım. Sivas’a bizi desteklemeye gelen taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Sayı azdı ama 10 bin kişiden daha fazla sesleri çıktı. Bunu ben gördüm kenardan Bu da çok önemli takım için. Takımla beraber olmak. Futbol 3 skorlu bir oyun biliyorsunuz. Gençlerbirliği maçından sonra taraftar biraz mutsuzdu. Gençlerbirliği maçında taraftarımız bize kırgındı. Ama geçtiğimiz hafta kendisinden 3 oyuncu eksik Kayserispor’u Galatasaray zorla yendi. Kayserispor’da 9 kişi ile gol attı. Futbol kolay bir şey değil. Taraftarlarımızı mutlu etmek için ben ve oyuncularım elinden gelen her şeyi yapacaklar” diye konuştu. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz